Каторжна

«Каторжна»
Борис Грінченко

Про книгу «Каторжна» Бориса Грінченка


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Каторжна» Бориса Грінченка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Каторжна» Бориса Грінченка

Читати онлайн книгу «Каторжна» Борис Грінченко українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Каторжна
Борис Грiнченко


Шкiльна програма #1
«Каторжна» Бориса Грiнченка – глибоке психологiчне оповiдання про долю нещасноi дiвчини, яку нiхто не любив. Усi лаяли i ганяли Докiю: i мачуха, i п’яний батько, i дiти мачухи, вона ж лише хотiла теплоти. Не склалося й з особистим щастям, навiть коханий вiдвернувся вiд неi. Бажання помсти полонило серце дiвчини, однак, ii втримало сумлiння, i страх, що постраждае невинна подруга. Людина, яка не зазнала любовi i добра з дитинства, е нещасною. Однак те, що в зачерствiлому серцi Докii ще жеврiе вогник людяностi, робить ii кращою за усiх кривдникiв.

Борис Грiнченко

КАТОРЖНА

І


Каторжна – так ii всi звали.

– Унеси дров у хату, чи чуеш, каторжна ти! – кричала мачуха.

– Геть з-перед очей, каторжна! – визвiрювався на неi батько, вертаючись п’яний з шинку i заточуючись по хатi.

– За сцо ти мене стовхнула, католзна! – пищав дворiчний мачушин хлопчик, б’ючи ii кулаками.

І так усi!.. Навiть хлопцi та дiвчата на вулицi хоч i не так часто звали ii каторжною, але ж i на ймення мало коли звали, а як звали, то все ж iз додатком:

«Ота каторжна Докiя…»

Та й було за що. Вiдколи мачуха ввiйшла в батькову хату, ця маленька, семи рокiв, дiвчинка й разу не глянула на неi по-людському, а все з-пiд лоба. Може, вона боялася мачухи, не знаючи ще, яка вона, а тiльки тим, що вона мачуха; а потiм не кидала боятися тим, що вже знала, яка вона. Може… А все ж був у неi завсiгди вовчий погляд. Та й не самий погляд!

Третього чи четвертого дня пiсля свого весiлля мачуха звелiла iй горщики поперемивати, а в неi, бачите, чомусь затрусилися руки, i вона впустила та й розбила горща. Не можна ж було дурну не повчити – i мачуха дала iй штурханця. І ось пiсля цього – хоч ти iй що, а нiчого не вмiе до пуття зробити: або поб’е що, або наплута, накруте й не так зробить, як треба. Довелося вчити трохи не щодня, а далi й щодня… Так що ж вона – покаеться? перепросить? Така! Хоч ти ii вбий, од неi слова не почуеш i нiколи не заплаче, – найгiрше, що й не заплаче нiколи!

– Докiе! – спершу ще ii таки на ймення звали, – чому хвiртки не причинила? Теля вибiгло.

Мовчить.

– Кому я кажу? Чи я тобi не наказувала?…

Мовчить, у землю очi втупивши.

Відгуки на книгу «Каторжна» Бориса Грінченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Каторжна» Бориса Грінченка одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Каторжна» Бориса Грінченка у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

93 переглядів