Аудіокниги

Сортувати за:

Бібліотека аудіокниг українською мовою, яка завжди під рукою

Перші книги, як стверджують історики, писались на глиняних табличках, а потім з’явився папір, що значно покращило ситуацію. З того часу було написано стільки різноманітних книжок, що їх і порахувати неможливо. Але у 20 столітті технології пішли далі і з’явилось таке поняття як аудіокнига.

Це така ж сама книжка, тільки не у друкованому форматі, а у звуковому. Починаючи з 1960-х років в Україні записувались аудіокниги українських письменників і не тільки, щоб люди, які мають вади зору, також мали можливість знайомитись з літературними творами різних авторів. А тепер українська аудіокнига доступна не лише тим, хто не може читати звичайні книжки, а й усім бажаючим.

Розмаїття жанрів і напрямків вражає, бо тут є і пригодницькі романи, і історії про кохання, і література для дітей, і книги про бізнес, і посібники для саморозвитку, і ще багато чого, що може зацікавити читачів різного віку.

Чому книги варто слухати, а не лише читати?

Звісно, у паперових чи електронних книжок є свої переваги, але, якщо є можливість аудіокниги українською мовою слухати онлайн, то це варто робити з кількох причин:

  • вони доступні для «читання» і людям з вадами зору, і дітям, які ще не вміють читати самостійно, і тим, хто краще сприймає інформацію на слух (аудіалам), а також для підлітків, які й без того постійно щось слухають у навушниках;
  • від них не будуть втомлюватись очі;
  • їх можна слухати коли і де завгодно, особливо під час виконання справ, які не потребують концентрації уваги, а робляться «на автоматі»;
  • озвучений голосом текст сприймається більше емоційно (наприклад, мотиваційні книжки будуть ефективнішими, коли звучатимуть чиїмось голосом).

Певно, найкраще сприймаються на слух дитячі книжки, які можна з цікавістю слухати всією родиною, а от дорослим цікавішими будуть книги мотивуючі, які надихають і підштовхують до дій. І навіть якщо спершу буде трохи важко так «читати», варто пам’ятати, що це теж навик, який розвивається з часом, тож не варто лякатись труднощів.

Цікаві аудіокниги для всіх

На нашому сайті можна знайти кращі твори різних письменників – як молодих, так і вже відомих. Це може бути не лише художня література, а й науково-популярна, наприклад психологія.

Поступово розділ нашої віртуальної бібліотеки з аудіокнигами сучасної української літератури буде поповнюватись, тому вибір стане ширшим і з’явиться більше можливостей знайти для себе щось цікаве.