💫 Психологія

Вікова психологія Перейти
Дитяча психологія Перейти
Загальна психологія Перейти
Особистісний ріст Перейти
Практична психологія Перейти
Психотерапія Перейти
Сімейна психологія Перейти

Книжки про психологію – шлях до самопізнання

Кажуть, що психологія – це наука про душу, але таке визначення не зовсім точне, оскільки сьогодні можна сказати, що це наука про саму людину, а якщо точніше, то про її психіку і ті процеси, які в ній відбуваються.

Вперше слово психологія було вжито ще у 16 столітті, але сформувалась вона в окрему науку лише в кінці століття 19. І хоч у порівнянні з іншими науками вона молода, та книжок по психології з того часу написано вже багато. Тому кожен, хто хоче краще пізнати себе і інших людей, має можливість вивчити основи психології, і для цього навіть не потрібно навчатись у якихось спеціалізованих закладах, бо загальне уявлення можна отримати і з літератури.

Книги з психології, які варто прочитати кожному дорослому

Коли ця наука лише починала свій шлях, книжки, які писались спеціалістами, були або дуже науковими, або надто філософськими, тому не кожен читач міг зрозуміти те, що в них написано. Сьогодні ж психологічні книги стали дещо іншими. Звісно, професійні психологи продовжують писати складні роботи, але у загальному психологія стала значно доступнішою для розуміння звичайними людьми, бо з розряду літератури професійної перейшла у масову.

Сучасні цікаві книги про психологію людини пишуться простими словами, щоб зрозуміти їх могли навіть ті читачі, які не мають вищої психологічної освіти, яким просто хочеться розуміти власну поведінку або чиюсь, або ж знайти відповіді на свої запитання стосовно налагодження стосунків з іншими людьми.

А тим, хто збирається виховувати дитину або вже цим займається, корисною буде вікова психологія. Літератури про особливості розвитку людини у різному віці написано багато, тож можна дізнатись про все, що відбувається з психікою, починаючи від самого народження дитини.

Література по психології буде цікавою і тим, хто хоче, наприклад, будувати міцні і надійні стосунки з друзями, колегами чи будь-ким взагалі. Для цього краще обирати книги психологія спілкування, серед яких є й ті, які вважаються класикою психологічної літератури.

Та не лише для дорослих, а й для підлітків важливо отримувати знання з психології. Якщо зрілим особистостям вони допоможуть життя покращити і зробити комфортнішим, то юнацтву, читаючи книги з психології поведінки людини або інші з цього ж напрямку, буде легше розуміти самих себе, вікові особливості психічного розвитку, а найголовніше – причини поведінки власної і інших людей.

Що почитати з психології, якщо все йде не так, як хочеться?

Певно, у кожного бувають у житті такі періоди, коли здається, що набридло все і хочеться якихось змін, але вони все не приходять. Та щоб не чекати, поки поштовхом стане щось чи хтось із зовнішнього світу, можна почати самостійно читати книжки з психології, наприклад, мотиваційні.

У них власним досвідом діляться люди, які вже чогось у житті досягли, але спершу пройшли важкий шлях. Також у них даються конкретні рекомендації, що потрібно зробити, щоб змінити щось у житті, як його покращити, як вибратись з «емоційної ями», у яку іноді люди потрапляють під впливом обставин чи власних думок…

В залежності від того, про що пишуть автори, книжки можна умовно поділити на дві групи – для жінок і для чоловіків. Першим будуть цікаві книги про стосунки, про саморозвиток, про пробудження внутрішньої енергії, а другим – психологія впливу, «взаємини» з грошима, розвиток вольових якостей, тема лідерства і управління людьми.

Враховуючи все розмаїття тематичної літератури, кожен сам зможе визначити для себе, які книжки для нього кращі. Хоч зазвичай ті роботи, які потрапляють у топ-списки, дійсно варті уваги, навіть якщо це не наукова, а популярна психологія.

Чи роблять психологічні книжки людей щасливішими?

Якщо вам колись десь трапиться книжка психологія щастя чи щось подібне, не думайте, що це якась казка. Чимало людей читають найкращі психологічні книжки, сподіваючись знайти в них «рецепт» щасливого життя. Тільки жодна книга з психології людини не зможе його дати лише по одній причині – для кожного щастя своє, індивідуальне. Але, щоб це зрозуміти, якраз і варто читати онлайн українською книги по психології людини українською мовою, наприклад, на нашому сайті.

Як підвищити свою продуктивність, як навчитись «читати» емоції людей по їх міміці та жестам, як краще розуміти жінок/чоловіків, як підвищити самооцінку, як знайти спільну мову з дитиною, як допомогти малюку адаптуватись до дитячого садочка чи школи, як знайти друзів – це лише невеличка частина всього того, що можна дізнатись з книг по психології, написаних різними людьми – психологами, коучами, ораторами, вихователями та іншими.

На нашому ресурсі ви можете скачати книги про психологію українською мовою безкоштовно та без реєстрації у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон у будь-який час. Можливо, якась з них змінить і ваше життя на краще, та й сам процес читання може принести задоволення, якщо ви знайдете те, що вам потрібно і цікаво.