Вікова психологія

Сортирувати за:

Вікова психологія: що це і для чого вона потрібна?

Якщо говорити науковою мовою, то віковою психологією називають таку галузь психологічної науки, яка займається вивченням закономірностей розвитку людини на різних етапах її розвитку, починаючи з раннього дитинства. А якщо простіше, то це вивчення тих змін, які відбуваються з віком у кожної людини. І хоч все завжди індивідуально, певні процеси є спільними для всіх.

Для чого ця наука потрібна? Щоб краще розуміти себе та інших, враховувати природні процеси та їх вплив на поведінку і психологічний стан людини. Особливо важливими вікова та педагогічна психологія є для тих, хто працює з дітьми – вчителі, вихователі і т.д. Знання з цих наук дуже допомагають у роботі і сприяють налагодженню кращого контакту з дітьми – від малечі і до підлітків.

Література з вікової психології для всіх

Дитяча вікова психологія розповідає дорослим про особливості психологічного розвитку дітей на різних етапах життя, починаючи від зовсім юного віку. Її знати варто і батькам, щоб розуміти, чи все з їх малюком добре, і лікарям, і вихователям у дитячих садочках, і, звісно ж, психологам.

Коли вікова психологія дітей враховується дорослими у спілкуванні з ними, все стає простіше і зрозуміліше. Відповіді у книжках можна знайти на будь-які запитання. Наприклад, чому дитина не хоче слухатись, капризує і як у такі моменти поводитись батькам чи іншим дорослим. Що робити, щоб легше пережити вікові кризові періоди, особливо, якщо це підліткова криза і т.д.

Про підлітків взагалі окрема розмова, бо з ними дійсно буває важко. Та якщо заздалегідь «озброїтись» потрібними знаннями, то цей період пройти буде трохи простіше. Можливо. Але цим психологія розвитку людини не обмежується, бо у дорослих людей, які вже досягли вікової зрілості, теж є свої особливості, про які варто знати. Про це спеціалісти теж пишуть у своїх книгах.

У нас зібрана література, яка зацікавить і батьків, і педагогів, і просто дорослих людей, яким хочеться краще розуміти особливості свого віку.