👽 Фантастика

Фантастична література, з якою можна поринути до інших світів

Фантастика, як літературний жанр, існувала ще з моменту народження цієї самої літератури, як виду мистецтва. За канонами жанру, автор робить фантастичне припущення, ніби щось стає можливим, чого насправді не існує, або людина не здатна це побачити. На основі цього припущення автори неодноразово доводили, що можна побудувати цілий світ, який буде існувати за своїми, унікальними правилами, що неодмінно здивують свого читача.

Історія фантастики в літературі

В часи Античності фантастичними були ті історії, що говорили про людей та богів, а також те, як вони взаємодіяли. Цим самим автори зближали світи реального та потойбічного в своїх роботах. Це й донині зберігається в окремих фантастичних книгах, що намагаються передати канони класики жанру. Але жанр не стояв на місці, тому фантастична література увібрала в себе численну кількість піджанрів, що робить її одним з найбільших за сумарною кількістю книг розділів в світовій літературі.

Потужний поштовх до розвитку жанру зробила науково-технічна революція. Вона дала людині розуміння, що саме вона є володарем планети і її природи, тому вона може практично все. Саме в цей час вектор фантастики змінюється з античного міфологічного та релігійного середньовічного на науково-фантастичний, що став одним з найбільших піджанрів в фантастиці.

З приходом наукової фантастики, міфологічні мотиви геть не зникли з усього жанру. Вони перетворились на його інші підвиди, які ми сьогодні знаємо як фентезі та магічний реалізм. Книги цих жанрів теж роблять фантастичне припущення, що й відносить їх саме до жанру фантастики.

Що варто почитати з фантастичної літератури?

Перш за все, варто визначитись, з якими саме фантастичними пригодами ви хочете мати справу. Якщо мова йде про наукову фантастику, то тут можна зупинитися на класиці жанру, або ж навіть основоположнику сучасних фантастичних книг, який зробив їх такими, якими ми знаємо їх сьогодні. Мова йде звісно про Айзека Азімова, чиї книги й сьогодні вражають читачів по всьому світу й навіть важко припустити, що деяким з ним вже понад пів століття. Коли ви почнете читати онлайн фантастику українською мовою, ви отримаєте унікальну змогу поринути до тих світів, де ще ніколи не була нога людини.

Якщо ж ви любите магію, драконів, та все, що пов’язане з магічними світами, то є інші підвиди жанру саме для вас. Тут є всі елементи, за які цей жанр люблять, а також неймовірно захоплюючі пригоди гобіти, ельфів, гномів та людей, що разом вступають до бою проти сил зла. Також, не зайвим буде згадати і українські фантастичні книги, які з моменту проголошення незалежності теж почали здобувати популярність, і не тільки серед українських, а й у закордонних читачів.

Важливу нішу в фантастичній літературі наразі займають книги для підлітків, що здебільшого присвячені супергероям. В цих творах автори змальовують сильних та потужних персонажів, що борються зі злом та відстоюють справедливість. Тим самим, ці історії дарують юним читачам розуміння моралі, та надихають тих бути схожими на їх героїв.

Більше неймовірних пригод та красивих світів можна знайти, вирішивши скачати книги жанру фантастики українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, скориставшись нашим електронним ресурсом.