Бойова фантастика

Сортирувати за:

Бойова фантастика: коли з’явилась і про що розповідає?

Фантастика – це великий жанр літератури, у якому чимало піджанрів. Одним з них є бойова або військова фантастика. Такі твори розповідають про війни майбутнього або про бойові дії у реальному часі, але із застосуванням великої кількості різноманітних фантастичних елементів.

Перші літературні творіння, написані у такому жанрі, почали з’являтись ще у 19 столітті, але справжній розквіт почався трохи пізніше – у середині 20 століття. Тут варто відмітити цікаву особливість: більше таких творів писалось у ті періоди, коли на планеті відчувалась військова напруга, тобто війни або наближались або вже відбувались (наприклад, війна у В’єтнамі).

Характерні особливості і сюжети бойової фантастики

З того часу, коли жанр з’явився, пройшло вже багато років, і за цей період він встиг «обрости» певними особливостями і сюжетними шаблонами. Тому можна виділити декілька ліній, які найчастіше зустрічаються у сюжетах.

Наприклад, про людину, яка починає з найнижчого військового звання, а потім дослужується до найвищого. Деякі історії розповідаються про життя та небезпечні пригоди звичайного солдата, а інші – про офіцера, який займає високу посаду і керує іншими.

Де почитати бойову фантастику?

Наш літературний портал відкритий для всіх. Тут ви можете читати онлайн бойову фантастику у будь-який час (хоч і серед ночі) і разом з героями боротись за перемогу.

А ще ми надаємо можливість скачати безкоштовно бойову фантастику українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон (і не тільки), щоб ви мали доступ до вподобаних творів навіть офлайн.