Наукова фантастика

Сортирувати за:

Наукова фантастика – книги про технології і життя

Фантастика – великий і об’ємний жанр літератури, у якому виділяється декілька окремих жанрів. Одним з них є наукова фантастика, яка розповідає про майбутнє, спираючись на науку та її досягнення. Те, про що йдеться у науково-фантастичних творах, стає можливим завдяки припущенню, що така реальність дійсно може існувати, бо це дозволяють технології, які вже є у світі.

Сюжети таких історій можуть будуватись на різноманітних фантастичних ідеях. Наприклад, про винаходи або відкриття, існування паралельного світу, утопічного/антиутопічного суспільства і т.д. А якщо говорити дуже коротко, то наукова фантастика здатна незвичні й неможливі, здавалося б, речі пояснити раціонально або з точки зору науки.

Новітні технології можуть допомагати людям, полегшувати життя, вирішувати чимало проблем. Та водночас вони ж можуть приховувати у собі й небезпеку, про яку ніхто спершу не здогадується, а коли все стає зрозуміло, починаються труднощі. Коли у світі почався технологічний прогрес, почав стрімко розвиватись і науково-фантастичний жанр, а разом з ним і вся література.

Різновиди наукової фантастики

Наукова фантастика теж має свої піджанри, які іноді чітко прослідковуються у творах, а часом так між собою переплітаються, що їх важко розділити.

Отже, у науково-фантастичній літературі виділяють такі різновиди:

  • тверда – у ній увага акцентується на точності наукових даних;
  • м’яка або соціально орієнтована – тут акцент робиться на емоціях та характерах героїв;
  • темпоральна – у ній розповідається про подорожі у часі (наприклад, з допомогою машини часу).

Наукова фантастика – книги українською для всіх

На нашому віртуальному порталі кожен бажаючий може читати онлайн наукову фантастику українською, мандруючи разом з героєм у просторі та часі.

А тим, хто хоче поповнити свою електронну бібліотеку якісною літературою, пропонуємо скачати наукову фантастику українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон або будь-який інший пристрій.