Їздить трактор по городу, У причепі возить воду Для капусти та для дині, Для цибульки-господині.
Заховались під листочки Зелененькі огірочки. Досить зранку їм роси, Щоб умитись та рости.
Жовта диня невеличка На городі миє личко, І водичку п’є охоче, Дорости до сонця хоче.
Помаранчева морквиця – Дуже ладна молодиця, Миє свою косу-гичку, Любить морквочка водичку.
Зажурились буряки – Розрослися будяки. Є у них погана звичка – Там рости, де є водичка.
Розлютився пан гарбуз: Хто із нас не боягуз, Помикає будяки, Щоби росли буряки?..
Усміхнулася квасоля: То у мене така доля, Прополю бур’ян гарненько – Буде грядочка чистенька.
Обізвався старий біб: Щоби їсти білий хліб, Щодня треба працювати, Город, грядки поливати.
Їздить трактор по городу, У причепі возить воду Для капусти та для дині, | Для цибульки-господині. | (2)
Аналіз вірша «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк
Вірш «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк перетворився на веселу дитячу пісеньку завдяки музиці Назара Савка. Слухаючи його, дітлахи можуть дізнатись про те, які овочі ростуть на городі, як за ними потрібно доглядати, щоб отримати гарний урожай, і кому з них води потрібно більше, а кому менше. Тому цей поетично-пісенний твір можна назвати пізнавальним і розважальним одночасно.
Починається розповідь з того, що по городу їде трактор, який везе за собою причеп із водою. Він повинен «напоїти» усіх мешканців городу, бо без води вони просто загинуть. Це перший важливий момент, про який мають дізнатись діти – городина потребує води, бо рослини теж хочуть «пити». Але не всі овочі потрібно поливати зранку. Огірочки, наприклад, можуть «напитись» і роси, яка з’являється у ранкову пору на листі. Тому їх тракторець має оминати, везучи воду іншим мешканцям городу.
Динька, яка своїм кольором схожа на сонечко, хоче вирости великою, тому залюбки п’є водичку. Але ця живильна волога дає сили для росту не тільки овочам, а ще й будякам, яких особливо багато можна побачити поруч з бурячками. Це трава, яку потрібно прибирати, бо вона заважає рости овочам, але люди не завжди встигають це робити, особливо, коли в землі багато вологи. Та й загалом, щоб людям мати урожай, потрібно багато працювати кожного дня.
Оскільки віршик розрахований на дитячу аудиторію, всі слова у ньому прості, але з їх допомогою створюються зорові образи, щоб малюки, слухаючи його, могли уявити ту ж саму жовту диньку чи помаранчеву морквицю. Цей твір дозволяє діточкам познайомитись з мешканцями городу і дізнатись про їх особливості. Овочі тут наділені людськими якостями, і навіть той факт, що вони вміють розмовляти, вже робить їх схожими на людей.
Одна із ідей твору у тому, щоб пояснити дітям, що людина потрібна спершу потрудитись, щоб потім отримати гарний результат. Вірш розвиває дитячу уяву і дає нові знання найменшим.
Слухати виконання пісні «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк онлайн:
Дитяча пісня на вірші Оксани Салюк “Їздить трактор по городу” була написана композитором Назаром Савком.
Слухати виконання пісні «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк онлайн:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Їздить трактор по городу» Оксани Салюк