Котику Сіренький Котику Біленький Котку Волохатий не ходи по Хаті Не ходи по Хаті не буди Дитяти Дитя буде спати Котик воркотати
Ой на Кота на Воркота На Дитинку Дрімота (А-а а-а а-а а) | (2)
Ой ну люлі Котку не йди на Колодку Не йди на Колодку бо заб’єш Головку Та буде боліти нічим завертіти
Ой на Кота на Воркота На Дитинку Дрімота (А-а а-а а-а а) | (2)
Ой-люлі-люлі Люлі-люлі-люлі
Ой на Кота на Воркота На Дитинку Дрімота (А-а а-а а-а а) | (2)
Аналіз вірша «Котику Сіренький»
Вірш «Котику Сіренький» знайомий багатьом. Можливо, люди навіть і не знають, коли і де могли його чути, але якщо дорослі співали їм у дитинстві колискові, то й цей твір теж міг звучати. Це одна з відомих українських колискових, яку написав не якийсь один автор, а весь народ. Багато десятиліть тому батьки наспівували її своїм малюкам, щоб їх заколисати, а сьогодні цю пісню можна почути навіть у виконанні відомих артистів.
Коли саме твір було написано, ніхто сказати не зможе, але відомо, що у вигляді тексту її вперше було записано у 1918 році. Тоді це зробив Климентій Квітка, який пісню не лише зафіксував, а ще й надрукував. Після того побачити текст можна було у різних збірниках, навіть у тих, де друкувались твори Лесі Українки. Якщо цю колискову правильно співати (ніжним і спокійним голосом), то вона буде заспокійливо діяти не лише на малюка, якому її наспівують, а на того дорослого, який її виконує
Для когось із дітей це просто ідеальна пісня, бо згадується у ній сіренький і муркотливий котик. Він ніжний, лагідний, м’якенький, уміє ходити по дому так тихенько, що ніхто цього й не почує. І саме про це його у творі просить дорослий, щоб той ненароком не розбудив дитятко, яке вже почало засинати. У звертаннях до котика використовуються пестливі слова, які додають твору ще більше ніжності.
Коли кіт муркоче, це теж може діяти заспокійливо на людину, а на дитину особливо, тому у тексті є згадка і про цю особливість. Загалом у пісні не надто багато слів, а деякі з них ще й повторюються. Оскільки твір складено для малюків, у ньому й не повинно бути багато тексту, а ті слова, що є, мають бути короткими і простими. А якщо це колискова, то й звучати вони повинні м’яко, щоб їх легко можна було проспівати.
Важливим є не лише тест, а ще й інтонація, з якою його промовляють чи наспівують. Немовлятам взагалі не буде зрозуміло, про що там розповідається, але мамин співочий голос їх буде заспокоювати. Чим більше у тексті буде ласкавих слів, тим ніжніше звучатиме й колисанка.
Тут ви можете слухати онлайн колискову пісню “Котику Сіренький” у виконанні Ніни Матвієнко українською мовою абсолютно безкоштовно:
Українська народна колискова пісня “Котику Сіренький”.
Тут ви можете слухати онлайн колискову пісню “Котику Сіренький” у виконанні Ніни Матвієнко українською мовою абсолютно безкоштовно:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Котику Сіренький» українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.