Сплю глибоко-глибоко. А ще глибше — мати моя підземна.
Я їй про зорі розповідаю, а вона — про коріння дуба.
Я їй про хмаринку, а вона студеним молоком мене поїть.
Я їй про метелика, а вона з водяного царства русалку приводить.
А оце весняна калина не хоче забрати з мене свою подобу.
Тільки сонце п’є та п’є калинову воду через золоті соломинки.
Аналіз вірша «Криничка» Ігоря Калинця
Вірш «Криничка» Ігоря Калинця, який уславлює життєдайне джерело води, входить у цикл автора «Дивосвіт». Це приклад пейзажної лірики поета, у якій він дійсно майстер. І хоч написано вірш у вільній формі (тому не варто дивуватись відсутності рими), це все ж поетичне творіння, яке створює якусь особливу атмосферу.
Головною героїнею тут є криничка, яка стоїть десь у тихому місці і виконує важливу місію – дає можливість рослинам, деревам і всьому довкіллю напитись води. Без неї все навколо просто засохло б. Та й люди без води не можуть жити. Вони приходять до криниці, щоб напитись, набрати водички з собою. А звідки ж вона там береться? З підземної річки, яка знаходиться дуже глибоко, тому її навіть не видно. Вона може підживити коріння дерев, які теж проростають на таку глибину, та щоб дати вологу іншим, не обійтись без криниці.
Джерело, яке знаходиться глибоко, і криниця, яка височіє над землею, виконують одну роботу – напоюють все і всіх, але знаходяться вони ніби у різних світах, тому кожен бачить щось своє. Криничка бачить зорі, небо, сонце, хмарки та метеликів, а її «мати підземна» – коріння дуба і русалок у водяному царстві. Кожна з них про те все і розповідає. Так і живуть вони в одному місці, але кожна своїм життям.
Основна думка твору у тому, що без води неможливе життя. Ні одна жива істота чи рослина без неї не виживе. Вода – це джерело життя, тому ставитись до неї потрібно з повагою. Написано вірш у формі розповіді, схожої у дечому на дитячу, але зміст її у тому, щоб люди почали більше уваги звертати на природу, берегли її, не приносили шкоди і не знищували.
Якщо говорити про художні засоби, які використовує поет у цьому творі, то їх не надто багато, але ж і вірш за розміром невеликий. Метафори, повторення та епітети – цього виявилось достатньо поету, щоб описати пейзаж, де так багато різних елементів, а центральним є там сама життєдайна криниченька. Настрій у вірша світлий і позитивний.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Криничка” Ігоря Калинця українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Криничка” Ігоря Калинця.
Приємного читання!
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Криничка” Ігоря Калинця українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Криничка» Ігоря Калинця українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.