Вірш «Кухлик» Павла Глазового – це гумористичний твір, який автор написав, щоб заохотити людей використовувати українську мову частіше. Рідну мову поет дуже любив, і йому хотілось, щоб інші українці теж її використовували, незалежно від того, де вони мешкають – в селі чи в місті. Питання мови в Україні завжди було гострим, а поет був із тих, хто хотів щось робити, щоб популяризувати і прославляти українську. Певно, цим він і керувався, коли писав цю поетичну гумореску.
У центрі сюжету знаходиться дідусь, який приїхав у велике місто із села. Столиця – це місце, де повно різних крамничок, а оскільки дід з собою грошей узяв, то й не оминає він жодної з тих, що трапляються на шляху. Певно, хоче він додому привезти якісь гарні подаруночки. Тільки у столиці його чекає розчарування. Щоправда, пов’язане воно буде не з самими покупками, а з атмосферою і мовою.
Дідусь, який звик до того, що в його селі люди говорять українською, вважав, що й в місті буде так само, але виявилось, що ні. Він звернувся до продавчині з проханням показати кухлик, а вона навіть не зрозуміла цього слова. А далі між ними відбувся не надто приємний діалог: жінка намагалась пояснити, що їй українська мова не потрібна, а дідусь, використовуючи гумор, доводив, що вона помиляється, думаючи так.
Павло Глазовий через цей твір хотів донести думку, що мова – це скарб нації. Якщо люди не будуть нею користуватись, то з часом вона просто зникне, а з нею разом і вся держава. Не дарма ж кажуть, що українська – одна з найкрасивіших мов світу. Співоча і солов’їна – саме такі поетичні епітети використовуються, коли хтось говорить про українську мову. І вона дійсно така. А завдяки таким поетам, як пан Глазовий, вона популяризується.
Звісно, висміювати когось, як це робив дідусь у творі, не завжди варто, бо все ж людей не потрібно ображати. А от розмовляти українською у побуті і в діловому спілкуванні українцям варто. Бо яка ж мова може бути кращою, ніж рідна?!
“Кухлик” Павла Глазового.
Приємного читання!
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Кухлик» Павла Глазового українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.