кожне слово нашої мови проспіване у Пісні тож пісенними словами з побратимами у товаристві розмовляємо
кожне слово нашої мови записане у Літописі тож хай знають вороги якими словами на самоті мовчимо
Аналіз вірша «Наша мова» Василя Голобородька
Вірш «Наша мова» Василя Голобородька був написаний на зорі української незалежності на початку 90-х. Це був час великих надій та сподівань, адже після десятиліть влади інших держав нація отримала право бути вільною, говорити своєю мовою та писати без остраху нею. Ці почуття відчуваються в творі письменника, який говорить про те, що є дійсно важливим для всього народу.
Мова завжди була особливою складовою української нації, й важко перелічити всіх, хто став жертвою просто за те, що бажав говорити чи доносити свої думки нею. Саме тому вірш письменника є важливим нагадування про такі, на перший погляд, буденні речі для сучасної людини.
В центрі оповіді – патріот, людина, якій не байдужа спадщина поколінь, що передавалась саме в мові. Цим ліричним героєм може бути кожен з українців, адже плекати та розвивати мову – обов’язок будь-кого, хто вважає себе сином чи донькою свого краю. В очах автора мова – це не просто спосіб комунікації, а живий літопис, в якому закарбовується пам’ять всіх поколінь, що жили на тій землі, яку читач називає Батьківщиною. Це є причиною того, що кожна мова унікальна і самобутня, не схожа на будь-яку іншу, адже в ній закодовано трагедію та звитягу кожного з поколінь.
Твір написаний верлібром, до того ж Голобородько не використовує розділових знаків, що відсилає до того, що нація нарешті стала вільною, й не обрамлена жодними обмеженнями. Такою ж вільною стала і її мова, що тепер може лунати звідусіль, адже вона записана в Літописах, та проспівана в піснях, як про це каже в рядках свого твору сам автор. Антитези та оксиморони, що присутні в творі, покликані показати, якою важкою, тернистою та довгою була дорога, по якій йшла мова, щоб кожен сьогодні міг нею розмовляти.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Наша мова” Василя Голобородька українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Наша мова” — вірш Василя Голобородька, написаний 1992 року.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Наша мова” Василя Голобородька українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Наша мова» Василя Голобородька українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.