Одчиняйте двері — Наречена йде! Одчиняйте двері — Голуба блакить! Очі, серце і хорали
Стали,
Ждуть…
Одчинились двері — Горобина ніч! Одчинились двері — Всі шляхи в крові! Незриданними сльозами
Тьмами
Дощ…
Аналіз вірша «Одчиняйте двері» Павла Тичини
Вірш «Одчиняйте двері» Павло Тичина написав у 1918 році як відповідь на події, що відбувались у той час. А період тоді був важкий і страшний, бо почалась революція, яка неминуче вела до жертв, втрат і пролитої крові. Твір є прикладом громадянської лірики автора. У ньому поет зображує революцію в образі нареченої, що звучить незвично і оригінально, враховуючи жорстоку і криваву сутність цієї події.
Вірш показує, що герой (та й усе суспільство) живе в очікуванні соціальних змін. Вони неодмінно будуть, тільки спосіб їх досягнення може виявитись занадто кривавим. Скільки людей віддадуть життя, щоб ті зміни відбулись… Символом наближення чогось страшного і грізного у вірші є образ горобиної ночі. Але є і голуба блакить, яка символізує надію на майбутнє, на те, що воно буде кращим. А між цими символами є ще один – сльози. Їх людям доведеться пролити багато, бо шлях до змін буде дуже важким і для багатьох трагічним.
Основою твору є протиставлення, але не те, яке виглядає звично, як між чорним і білим, наприклад, чи добром і злом, а несподіване, раптове. Відчувається, що катастрофа неминуча, і від цього стає моторошно. У цьому й трагедія для людей, бо вони нічого не можуть вдіяти, не можуть зупинити процес, який уже запущено. Залишається тільки спостерігати, чекати і проживати свої почуття, сподіваючись, що потім дійсно стане краще.
У творі поєднуються мрія і розчарування, яке викликає відчуття гіркоти. Поет просто не міг не відреагувати на те, що коїлось навколо нього. Йшла визвольна боротьба, яка несла з собою втрати і трагедії. Можливо, люди чекали, що події будуть розвиватись інакше, що світле майбутнє настане швидше, або ж, що шлях до нього буде іншим, але реальність була такою – кривавою, страшною і з великою кількістю жертв.
Поет використав епітети, метафори, гіперболу (перебільшення) та рефрен (повтор) у якості художніх засобів. Крім того, у творі багато риторичних окликів.
Слухати аудіокнигу онлайн «Одчиняйте двері» Павла Тичини:
“Одчиняйте двері” – вірш Павла Тичини
Слухати аудіокнигу онлайн «Одчиняйте двері» Павла Тичини:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Одчиняйте двері» Павла Тичини українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.