Стояла я і слухала весну, Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну То знов таємно-тихо шепотіла.
Вона мені співала про любов, Про молодощі, радощі, надії,
Вона мені переспівала знов Те, що давно мені співали мрії.
Аналіз вірша «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки
Пейзажна лірика прекрасна тим, що дозволяє не лише поглянути на письменницький талант автора, але й поринути до місця, описаного ним. Це легко помітити, читаючи вірш «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки, в якому відома українська поетеса передає те, скільки всього прекрасного, радісного та світлого вона бачить в весні. Неможливо не захопитись цим відчуттям, що переповнює душу ліричної героїні, даючи їй сил йти далі.
Особливої уваги варти настрій твору, його легка бентежність та піднесеність відносять думки далеко, водночас доводячи, що природа, яка пробуджується від весняного сну, неймовірна, й описати її не вистачить слів в жодній мові. Можна лиш передати те, що відчуваєш, споглядаючи її.
Головна сюжетна особливість твору полягає в тому, що письменниця не просто змальовує навколишній світ чи свої почуття, а створює справжній образ природи. Саме з останнім розмовляє лірична героїня, душа якої збентежена від тої палітри фарб, які постали в неї перед очима. Читаючи рядки, відчуваєш, як сильно письменниця любила цю пору року за те, що вона символізувала собою відродження природи, а разом з тим і надії, яка є важливою складовою життя для кожної людини.
Сама назва твору говорить кожному, хто його читає, про те, що варто вміти слухати природу, адже її голос або ж спів – це саме та річ, що пробуджує людську душу від сну смутку і печалі. Пейзажні мотиви переплітаються в творі з мотивами інтимними, через які Українка говорить про те, що є дійсно важливим в житті людини. Ці думки підсилюються плеядою художніх засобів, зокрема за допомогою метафор та епітетів, що й відтворюють ту картину, від якої важко відірвати погляд. Головним серед цих засобів є уособлення, зокрема згадана вище іпостасія весни як живої людини, що квітне своєю красою.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті KNIZHKI.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Стояла я і слухала весну” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Вірш «Стояла я і слухала весну…» із циклу «Мелодії» написаний у 1895 р. Твір сповнений свіжості й тепла прекрасної пори року.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті KNIZHKI.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Стояла я і слухала весну” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки