Література 19 століття

Сортирувати за:

Книги 19 століття: чому їх називають творами «золотого віку» в літературі

Для світової літератури 19 століття стало важливим етапом розвитку. Цей період почали називати «золотим віком» з декількох причин. По-перше, почало з’являтись все більше талановитих людей, себто письменників і письменниць, які писали цікаві твори у різних жанрах.

По-друге, література мала все більший вплив на суспільство. Книги ставали джерелом знань, допомагали інтелектуальному і духовному розвитку, впливали на суспільну думку з тих чи інших питань і водночас її виражали.

По-третє, стрімкими темпами розвивалось книгодрукування. Книжки ставали дешевшими, тому придбати їх могла більша кількість людей. Крім того, позитивно впливало і підвищення рівня писемності і освіченості людей. Люди отримували освіту і хотіли читати. Попит на книги 19 сторіччя ставав все вищим, тому їх і випускали більше і частіше.

Література 19 сторіччя: хто її створював?

Це сьогодні (у 21 столітті) усі знають, що письменник/письменниця – це професія, яка може приносити не лише задоволення, а ще й непогані гроші. А от раніше ситуація була іншою.

На щастя, у 19 столітті становище людини, яка займається письменницькою діяльністю, у суспільстві змінилось – до неї та до її роботи почали ставитись серйозніше, до її слів почали прислухатись, а вона сама отримала можливість заробляти гроші «пером і словом».

Багато хто з літераторів писав не просто художні твори, а відтворював у них власний досвід, отриманий, наприклад, під час війн. Так, чимало письменників брали участь у різних битвах, і все те, що вони там бачити і відчували, просто не могло потім не відобразитись у творчості. Майстри слова почали усвідомлювати, що мають вплив на аудиторію і у певній мірі несуть відповідальність за виховання нових поколінь.

Світова література XIX століття

Розвиток літератури в одній частині світу впливав на неї і в інших країнах, тому цей процес не зупинявся десь в одному місці, а ширився всюди. Наприклад, англійська література 19 століття дала початок новому витку розвитку поетичного мистецтва. А якщо говорити про художні твори, то особливої популярності набули науково-фантастичні романи.

Французька література, як і будь-яка інша у той період, проходила послідовні етапи розвитку кількох художніх стилів, які могли чергуватись а іноді і поєднуватись між собою. Йдеться про класицизм, реалізм, романтизм та декаданс, які знайшли своє вираження не лише в літературі, а й в усіх інших видах мистецтва.

Більший розвиток отримала у той період і дитяча книга. Стало зрозуміло, що діти теж хочуть читати, але важливо, щоб був не лише текст, а ще й ілюстрації, які можна роздивлятись, або ж цікаві завдання, щоб їх виконувати.