Васильки у полі, васильки у полі, і у тебе, мила, васильки з-під вій, і гаї синіють ген на видноколі, і синіє щастя у душі моїй.
Одсіяють роки, мов хмарки над нами, і ось так же в полі будуть двоє йти, але нас не буде. Може, ми квітками, може, васильками станем — я і ти.
Так же буде поле, як тепер, синіти, і хмарки летіти в невідомий час, і другий, далекий, сповнений привіту, з рідними очима порівняє нас.
1939
Аналіз вірша «Васильки» Володимира Сосюри
Вірш «Васильки» Володимира Сосюри є авторською інтерпретацією однойменної народної пісні, що з давніх-давен відома серед українців. В цьому творі письменник говорить про вічні теми: життя, кохання та природа, в якій людина завжди могла знайти відображення власних почуттів.
Цей приклад інтимної лірики письменника не полишає байдужим і досі, змушуючи замислитись над озвученими темами, й переконатись в тому, що кохання – найбільше щастя в житті людини, й саме в ньому кожен може знайти сенс свого буття. Краса кохання в очах автора нерозривно пов’язана з красою природи, адже ці речі синонімічні в тому, скільки добрих почуттів вони викликають в душі людини.
Колір прекрасних квіток васильків нагадує ліричному героєві очі тієї, що забрала його серце навіки. В них він вбачає всю її красу, що нагадує читачеві про те, що любляче серце бачить небайдужу йому людину у всьому, що її оточує. Власне, природа стає другим героєм твору, адже вона дає відраду ліричному героєві, сумує та радіє разом з ним, поділяючи його емоції.
І неважливо, скільки зміниться поколінь, каже Сосюра, адже та краса, що виникає в душі людини під впливом кохання, буде вічною, як природа, що бачила сотні і тисячі закоханих сердець. Цей мотив вічності найвищого почуття вражає, як і така краса й щирість, з якою написаний цей твір.
Невеликий розмір всього сюжету не завадив письменникові зробити його художньо довершеним, сповнивши великою кількістю художніх засобів. Без перебільшень, самим важливими як для композиції, так і для філософського наповнення твору є метафори та порівняння, в яких серце людини, що щиро та пристрасно кохає, порівнюється з красою природа. Вона є самим прекрасним, що може побачити людина, й тому вірш повністю позбавлений суму. Кохаючи, людина живе вічно, стверджує письменник і з ним важко не погодитись.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Васильки” Володимира Сосюри українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Васильки” — вірш Володимира Сосюри, написаний 1939 року.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Васильки” Володимира Сосюри українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Васильки» Володимира Сосюри українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.