Я уплетений весь до нитки у зелене волосся дощу, уплетена дорога, що веде до батьківської хати, уплетена хата, що видніється на горі, як зелений птах, уплетене дерево, що притихле стоїть над дорогою, уплетена річка, наче блакитна стрічка в дівочу косу, уплетена череда корів, що спочивають на тирлі. А хмара плете і плете зелене волосся дощу, холодне волосся дощу. Але усім тепло, усі знають: дощ перестане, і хто напасеться, хто набігається, хто нахитається, хто насидиться на горі, хто належиться, а хто прийде додому у хату, наповнену теплом, як гніздо.
Аналіз вірша «З дитинства: дощ» Василя Голобородька
Вірш «З дитинства: дощ» Василь Голобородько написав у 1963 році. Тоді поету було лише 18 років, тому, можливо, він і дивився на світ очима дитини, здатної бачити красу природи у таких простих і звичних явищах як, наприклад, дощ. Даний поетичний твір є прикладом пейзажної лірики, у якій виразився талант автора. Говорить він від імені ліричного героя, який звертається до дощика, ніби бажаючи з ним подружитись.
Твір написано верлібром, тобто вільним стилем, коли римування рядків не вимагається. Автор, який обирає саме такий стиль, сам вирішує, де і коли йому використовувати рими. У таких випадках головним є зміст, а не форма. Тому тут варто звертати увагу на те, про що говорить поет вустами свого героя.
Читаючи вірш, можна зрозуміти, що ліричний герой живе у гармонії з природою, відчуваючи себе невід’ємною її частиною. І від цього він щасливий. Дощ його не лякає і не викликає негативних емоцій. Певно, одна з причин цього у тому, що пора описується літня, а літній дощ зазвичай приносить полегшення. Або ж, якщо він дрібний, то краплі його теплі, тому можна від них і не ховатись, а просто порадіти, що герой, власне, і робить.
У цьому творі поетові вдалось створити образ дощу незвичайно прекрасним, показати це явище в позитивному світлі. Герой бачить пасма дощу схожими на зелене волосся, у яке вплітається все, що є навколо. Мабуть, нікому раніше ще не вдавалось так оригінально зобразити звичайний дощ. І навіть те, що дощ дуже сильний, тому й «вплетене» у нього все, навіть сам герой, його не засмучує. Він знає, що літній дощ все одного короткий, а після нього виходить сонечко і знову стає тепло.
Через цей вірш автор нагадує людям, що ставитись до природи потрібно з повагою і осмислено сприймати будь-які її явища. А щоб передати ідею і показати красу літнього дощу, поет використовує епітети, повтори, порівняння, метафори та персоніфікацію. Твір звучить оригінально, незвично і автентично, показуючи унікальність бачення світу автором.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “З дитинства: дощ” Василя Голобородька українською мовою абсолютно безкоштовно.
“З дитинства: дощ” — вірш Василя Голобородька.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “З дитинства: дощ” Василя Голобородька українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «З дитинства: дощ» Василя Голобородька українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «З дитинства: дощ» Василя Голобородька