Сусідка моя — чарівниця — годувала надвечір родзинками у клітці золоту Жар-птицю з очима-намистинками.
І як воно трапилось — хто його зна — та тільки дверцят не замкнула вона. Рвонулась на волю чудесна Жар-птиця, і враз освітилась казково столиця. Летіла все вище, так гарно, так вільно, як в найзолотішім, найкращім мультфільмі… Дорослим і дітям яснішали лиця: “Як хороше жити під сонцем Жар-птиці!” І тільки ота трьохсотлітня ґава, яка себе називала Павою (старезна, без ока, та ще й кульгава), знайшла Жар-птицю непристойно яскравою.
І вся вороняча орава зчинила люту стрекотняву: “Вона яскра-яскра-яскррава! Таку чужу нескромну птицю тримать годиться тільки в клітці!”
Вже третій день — нема Жар-птиці. І людям посмутніли лиця. О, не сумуйте. Її нема, бо — розумієте? — зима. Жар-птиця ж — птаха екзотична, південна, до снігів незвична. Ну, от і простудилась трішки. Лежить вона терпляче в ліжку, п’є молоко, клює родзинки, чита “Барвінок” і “Мурзилку”. Пішли на лад у неї справи. І скоро знов злетить вона на злість лихим, кульгавим ґавам, на новорічну радість нам!
Аналіз вірша «Жар-птиця» Ірини Жиленко
Вірш «Жар-птиця» Ірини Жиленко розповідає про незвичайну, чарівну, казкову, фантастично красиву пташку, яка однією лише своєю появою здатна освітити все навколо і принести людям радість. Без неї все стає іншим – похмурим, сумним і безбарвним. Сюжет твору побудовано на протиставленні між добром і злом, світлом і темрявою. Просто так у світі влаштовано, що ці сили між собою постійно ведуть боротьбу, але радує, що у цьому творі перемагає все ж світло.
У вірші є два центральних образа – Жар-птиця і Ґава. Перша пташка символізує красу, незвичність, позитив, а от друга – буденність, одноманітність, заздрість і інші негативні явища. Відбувається дійство взимку, коли на вулиці морозно, вітряно і зовсім не ті умови, які потрібні для такої тендітної пташки, якою є Жар-Птиця. От вона одного разу зі своєї клітки вилетіла, коли там необачно дверцята забули закрити, і змерзла так, що аж застудилась.
Але перед тим пташка встигла людей порадувати. Вона подарувала їм своє сяйво, яким освітлювала все навколо. Люди ходили, ніби під сонцем, і обличчя у них ставали світлими і радісними. Вони насолоджувались цим періодом і навіть не думали, що він може закінчитись. Аж потім світло зникло, у всіх знову спохмурніли лиця. А Ґава тільки й рада була, бо вважала, що занадто яскраво світить Жар-Птиця. Просто заздрість у ній говорила, бо сама ж вона вже старенька, кульгава і без одного ока, а поруч з такою красунею вона вже й зовсім страхопудалом, певно, виглядала.
Та людям насправді не варто засмучуватись, бо Жар-птиця швидко вилікується і, незважаючи на всяких там заздрісників, подарує усім справжнє новорічне диво. Отже, золотава пташка у вірші – це символ надії на чудо, добра і світла. Це ще й символ мрії, яка здатна освітлювати людині шлях і зігрівати її душу. І якою б дорослою людина не була, а мріяти варто завжди.
У творі використані такі художні засоби: епітети, порівняння, метафори та персоніфікація.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Жар-птиця” Ірини Жиленко українською мовою абсолютно безкоштовно.
Вірш “Жар-птиця” — це зображення жар-птиці, яка, перебуваючи у клітці, а потім покинувши її, освітила все довкола у столиці й принесла людям радість і щастя.
Приємного читання!
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Жар-птиця” Ірини Жиленко українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Жар-птиця» Ірини Жиленко українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.