Сучасні детективи

Сортирувати за:

Сучасні детективи: кому їх цікаво буде читати?

Детективні історії, тобто ті, у яких сюжет будується на розслідуванні якогось злочину, почали користуватись популярністю від самого початку появи в літературі даного жанру. Головному герою потрібно розкрити таємницю, щоб дізнатись правду про злочинця чи скоєний злочин, а весь сюжет твору якраз і описує цей процес. Але проводити розслідування може як професійний сищик, так і звичайна людина.

Читати сучасну детективну літературу можуть усі, кому подобаються історії з загадками, таємницями і розслідуваннями, які потребують серйозної інтелектуальної роботи і вміння покладатись на свою інтуїцію.

Бувають навіть дитячі детективи, які, звісно, відрізняються від дорослих відсутністю жорстоких сцен і кривавих злочинів, але таємничі події там є. Такі книжки сподобаються дітям і підліткам, які люблять розгадувати загадки.

Різновиди сучасних детективів

Є автори, які пишуть класичні детективні твори, дотримуючись усіх правил, а є ті, які обирають інші види цього жанру.

Коротко розкажемо про деякі різновиди детективів.

  • Іронічні. У них багато гумору, а в деяких випадках це ще й пародія на типові жанрові «фішки».
  • Психологічні. Тут злочинці роблять щось протизаконне з особистих причин, наприклад, через бажання комусь помститись, а їх психологічні особливості розкриваються протягом дійства.
  • Історичні. Розслідуються злочини, скоєні багато років назад, або події твору відбуваються у минулому.
  • Шпигунські. Героями творів стають розвідники, шпигуни або диверсанти, а дійство може відбуватись як у мирний час, так і у воєнний.