Дитяча фантастика

Сортирувати за:

Фантастика та фентезі для дітей

Фантастика – це жанр літератури, у якому звична реальність поєднується з чимось вигаданим, фантастичним, надприродним. І хоч усі звикли, що фантастичними бувають твори для дорослої аудиторії, дитяча фантастика не просто існує, а ще й користується популярністю. Нерідко вона поєднується з фентезі, тому у творах присутні елементи обох жанрів, через що їх буває важко класифікувати.

У фантастичних творах, написаних для дитячої аудиторії, є й елементи багатьох інших жанрів – пригоди, комедія, детектив. У них героями можуть бути звичайні на перший погляд люди, але наділені надзвичайними здібностями, а також тварини, які поводяться як люди. Окрім того, персонажі можуть мандрувати у часі і просторі, чаклувати і робити ще багато всього дивовижного і незвичайного.

Казкова та наукова фантастика для дітей

Якщо пригадати деякі відомі історії, які вважаються класикою дитячої літератури (наприклад, «Снігова королева» Андерсена), то їх теж можна назвати фантастикою, тільки казковою, адже у них в сюжеті є фантастичні елементи.

Якщо героєм твору є персонаж із надзвичайними розумовими здібностями, який постійно щось вигадує, конструює, лагодить, проводить наукові досліди і прагне винайти дещо надзвичайне і унікальне, то це вже дитяча наукова фантастика. З таких книг можна і щось новеньке-цікавеньке дізнатись, і у вир пригод потрапити, і навіть науку полюбити, навчившись мислити як справжній учений.

Де знайти цікаві книги з дитячою фантастикою?

Наша віртуальна бібліотека, у якій зібрано книжки різних жанрів, завжди відчинена для відвідувачів. Незалежно від погоди за вікном, періоду доби чи дня в календарі, кожен бажаючий може знайти тут щось для себе цікаве. Наприклад, у нас зібрана дитяча фантастика українською від класиків і сучасних письменників, чиї твори стали бестселерами.