Українське фентезі

Сортирувати за:

Українське фентезі, що підкорює та не відпускає

В світовій літературі жанр фентезі остаточно оформився в середині ХХ століття разом з працями великих авторів в Великобританії та Америці. Для Радянського Союзу використовувати цей жанр було неприпустимо, через що автори таких книг на українських теренах змогли реалізувати себе тільки наприкінці 80-х – початку 90-х років.

Саме тоді почало з’являтись дійсно оригінальне та самобутнє українське фентезі, якому згодом судилося посісти провідне місце в літературному середовищі всієї країни. Це було б неможливо, якби не велика підвалина, на якій міг творити свої історії кожен, хто брався писати нове національне фентезі.

Народна культура, як першоджерело українського фентезі

Західні письменники надихались міфами та легендами, відтворюючи свої історії, й сучасне українське фентезі має схоже коріння. Літературні твори доби романтизму, що розповідали про лісових мешканців Волині та Карпат разом з багатою культурною спадщиною у вигляді всеможливих вигаданих істот, що за повір’ями жили поряд з людьми, стали великою основою для українського фентезі. Для тих, хто бажає читати українське фентезі, відкривається величезний світ потойбіччя, яке межує з реальністю в історіях авторів зі всієї України.

Попередниками сучасних історій були не лише народні оповіді, але й казки. Герої останніх не залишились в історії, а перекочували, трансформувавшись до історії вже модерних українських авторів. Вони не сліпо копіювали їх образи, а перетворювали, доповнювали та видозмінювали, адаптуючи до власних історій. Таким чином сучасне українське фентезі демонструє велику кількість різноманітних, а що головне, самобутніх історій, повз яких неможливо пройти.