Антична література

Сортирувати за:

Антична література та її особливості

Античною називають літературу, яку писали стародавні греки та римляни. Датуються такі твори 1 ст. до н.е – 1 ст. н.е, а написані вони в оригіналі латинською та грецькою мовами (а в деяких випадках їх діалектами).

Давньогрецька і давньоримська – саме з цих двох літератур складається вся антична. З неї беруть початок лірика, епос та драма, які відомі і сьогодні у своєму класичному значенні.

Для античної літератури у її оригінальному вигляді характерними були:

  • міфологічність: героями ставали міфічні персонажі або боги;
  • музичність: деякі твори не читались, а співались;
  • віршованість: тексти частіше були римованими, ніж прозовими;
  • публічність: спершу твори читали перед публікою, і лише з часом почали з’являтись тексти для індивідуального читання – романи.

Твори античної літератури: чому їх варто читати і сьогодні?

Навіть ті твори, які були написані так давно, варті уваги і у 21 столітті, бо в них були закладені основи європейської культури, яку людство знає і сьогодні. Читаючи їх, можна побачити, з чого все починалось.

Героями творів вже тоді були люди, для яких щастя було головним у житті, тому вони його прагнули, до нього йшли і робили все, щоб воно стало реальністю, а не просто мрією. Персонажі античних творів прагнули до знань і творчості, вони брали на себе відповідальність і готові були відповісти за кожен свій вчинок. Їх і нині можна вважати прикладом людей, закоханих у життя.

Поняття краси складалось з двох частин – фізичної і духовної, які не могли існувати одна без одної. А шлях до духовно-фізичного вдосконалення лежав через філософію, яку сформували греки, а вона потім стала основою для загальноєвропейської.