Антична література

Сортирувати за:

Антична література та її особливості

Античною називають літературу, яку писали стародавні греки та римляни. Датуються такі твори 1 ст. до н.е – 1 ст. н.е, а написані вони в оригіналі латинською та грецькою мовами (а в деяких випадках їх діалектами).

Давньогрецька і давньоримська – саме з цих двох літератур складається вся антична. З неї беруть початок лірика, епос та драма, які відомі і сьогодні у своєму класичному значенні.

Для античної літератури у її оригінальному вигляді характерними були:

  • міфологічність: героями ставали міфічні персонажі або боги;
  • музичність: деякі твори не читались, а співались;
  • віршованість: тексти частіше були римованими, ніж прозовими;
  • публічність: спершу твори читали перед публікою, і лише з часом почали з’являтись тексти для індивідуального читання – романи.

Твори античної літератури: чому їх варто читати і сьогодні?

Навіть ті твори, які були написані так давно, варті уваги і у 21 столітті, бо в них були закладені основи європейської культури, яку людство знає і сьогодні. Читаючи їх, можна побачити, з чого все починалось.

Героями творів вже тоді були люди, для яких щастя було головним у житті, тому вони його прагнули, до нього йшли і робили все, щоб воно стало реальністю, а не просто мрією. Персонажі античних творів прагнули до знань і творчості, вони брали на себе відповідальність і готові були відповісти за кожен свій вчинок. Їх і нині можна вважати прикладом людей, закоханих у життя.

Поняття краси складалось з двох частин – фізичної і духовної, які не могли існувати одна без одної. А шлях до духовно-фізичного вдосконалення лежав через філософію, яку сформували греки, а вона потім стала основою для загальноєвропейської.

Де читати античну літературу?

Якщо ви бажаєте читати онлайн літературу античності українською мовою, то це можна зробити на нашому сайті, де зібрані твори найвидатніших літераторів минулого.

Також у нас за бажання кожен може скачати безкоштовно античну літературу українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон чи комп’ютер, щоб мати до неї доступ, навіть без підключення до інтернету.