Документальна література

Сортирувати за:

Документальна література – розсекречена історія

Документальною називають літературу, в основі якої лежать реальні події. Це може бути прозовий твір, але сюжет його будуватиметься на історії, яка відбувалась у реальному житті. Автор може вирішити розповісти свої спогади про ті чи інші події, свідком яких він був, або ж це буде історія на основі чужих розповідей.

Спогади очевидців, документи, інтерв’ю – все це може використовуватись як основа для документальних книг. Особливою популярністю користується та література, у якій є інформація, отримана із документів, які раніше були засекречені, а потім до них вдалось отримати доступ. Із них зазвичай вдається дізнатись багато цікавої, а часом і шокуючої інформації.

Особливості жанру документальної літератури

Хоч документалістика і ґрунтується на реальних подіях, розповідати про них автори можуть у вільній формі, тобто так, як самі вважають за потрібне. Це означає, що письменник чи письменниця самостійно вибирають, яка інформація важлива, а яка ні, структурують її і можуть давати власну оцінку подіям.

Окрім того, у таких документальних творах описуються події, які відбувались багато років тому. Але у них не просто перераховуються факти, а є емоційне забарвлення, а психологічні портрети людей показані яскраво і живо. Використовуються елементи художньої літератури.

Де читати документальну літературу?

Хочете читати онлайн документальні книги у зручний час? Тоді заходьте на наш сайт – тут ви знайдете багато творів, кожен з яких вражає чимось своїм.

Ба більше, у нас можна ще й скачати безкоштовно документальну літературу українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон і не відриватись від читання навіть тоді, коли не буде підключення до Мережі.