Григорій Сковорода – це не просто видатний письменник української літератури. Він є важливою постаттю в філософії й автором чималої кількості афоризмів, що й донині залишаються актуальними. Одним з таких афоризмів став вірш «Бджола та шершень» Григорія Сковороди, в якому письменник-філософ роздумував на тему тих, хто працює, та тих, хто лиш послуговується працею інших. Як в байці, письменник показує людей та їх долі, через призму тварин та їх найбільш характерних рис.
Сюжет вірша доволі простий, що не можна сказати про художні засоби, якими послуговується письменник. Вони, як ніщо інше, допомагають в висвітленні поставленої проблематики. Важливо розуміти, що письменник завжди прагнув показати справедливість такою, якою вона є по відношенню до простих людей, які працюють в полі. Тільки такі люди є чесними по відношенню до себе й до інших на думку автора. Все тому, що вони ні в кого нічого не беруть задарма, а зароблять це своєю працею, що робить їх вищими з поміж інших.
Саме такими людьми в байці Сковороди є бджоли, що також відрізняються своєю працьовитість та щедрістю. В свою чергу, шершнями очевидно є пани, що лиш послуговуються працею селян й самі нічого не роблять. За це їх письменник критикує, якщо не висміює, адже в його розумінні вони не варті поваги лиш тому, що мають особливий статус, який підносить їх над усіма.
“Бджола та шершень” Григорія Сковороди.
Приємного читання!
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Бджола та шершень» Григорія Сковороди українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на книгу «Бджола та шершень» Григорія Сковороди
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.