Вірш «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка
Ти мусиш танцювати аркан. Хоч раз. Хоч раз ти повинен відчути, як тяжко рветься на цій землі древнє чоловіче коло, як тяжко зчеплені чоловічі руки, як тяжко почати і зупинити цей танець. Хоч раз ти стань у це найтісніше коло, обхопивши руками плечі двох побратимів, мертво стиснувши долоні інших, і тоді в заповітному колі ти протанцюєш під безоднею неба із криком по-звіриному протяжним. Щоб не випасти із цього грішного світу, хоч раз змішай із ближніми піт і кров.
Сину людський, ти стаєш у чоловіче коло, ти готовий до цього древнього танцю тільки тепер. З хрестом за плечима. З двома розбійниками. Тільки раз.
Аналіз вірша «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка
Вірш «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим’юка поєднує в собі філософські та етнічні мотиви, відтворюючи з них неймовірну картину. Письменник, присвятивши свій вірш, відомій в Галичині, традиції посвяти хлопця в чоловіки через танець, що відомий як Аркан, говорить з кожним зі своїх читачів про те, що ж означає бути чоловіком. Він проголошує, стверджує та доводить, що немає нічого ціннішого за дружбу й єдність, взаємодопомогу та дорослішання, символом чого власне і був Аркан. Лиш станцювавши цей танець, юнак проходить ритуал дорослішання, стаючи чоловіком.
Особливу роль в свій ліричній композиції твору відіграє його настрій, що водночас занурює в атмосферу ритуального танцю. Через слова та рядки письменник передає те, наскільки він був важливий для кожного молодого хлопця, що ще не пізнав всі ті виклики, що чекатимуть на нього в дорослому житті. Ліричним героєм твору, вочевидь, є дорослий чоловік, що звертається до юнака, якому ще тільки доведеться зійтися в танку з іншими чоловіками. Це підкреслюється художніми засобами, як то риторичними зверненнями чи фразеологізмами. Проте найважливішу роль в творі відіграють метафори, в яких є чимало фольклорних сенсів, що присвячені відомому з сивої давнини ритуалу дорослішання.
Навіть використаний автором стиль верлібру дозволяє йому розширити закладені в твір мотиви, що набувають не тільки філософської, але й художньої краси в символах та епітетах. Одним з важливих образів в творі стає постать Ісуса Христа та його страждання, що було платою за гріхи людства. В цьому автор вбачає найвищу місію людини, й кожен чоловік має бути готовим до того, аби пожертвувати заради іншого. Мотив єдності, братерства та відданості стає провідним лейтмотивом всієї історії, де зчеплені руки в чоловічому колі означають життя людини, яке неможливо без інших людей.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Чоловічий танець (Аркан)” Василя Герасим’юка українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Чоловічий танець (Аркан)” – вірш видатного українського поета Василя Герасим’юка.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Чоловічий танець (Аркан)” Василя Герасим’юка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка