Хуха-Моховинка

«Хуха-Моховинка»
Василь Королів-Старий

Про книгу «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого

Читати онлайн книгу «Хуха-Моховинка» Василь Королів-Старий українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Хуха-Моховинка
Василь Королiв-Старий


Шкiльна програма #1
У лiтературнiй казцi Василя Королiва-Старого «Хуха-Моховинка» розповiдаеться про пригоди мiфiчноi маленькоi iстоти. Це – зворушлива iсторiя про пухнастих тваринок, якi живуть у лiсi i не несуть жодноi шкоди людям. Чуйне ставлення до природи, милосердя i добро – саме цьому вчить чарiвна казка.

Василь Королiв-Старий

ХУХА-МОХОВИНКА

Вона була останньою.

Народилася не ранньою весною, як всi ii сестри та брати. Було тодi вже тепле, ясне, веселе лiто. Тим-то вона була найменшою в родинi, «мiзинчиком». Їi дуже жалiли й любили, але ж любили не тiльки за те, що була вона манiсiнька, як кошенятко. Була вона добра, лагiдна, плоха, звичайненька, слухняна, роботяща. А граючись з iншими малими Хухами, радо приставала на всяку забавку, до якоi ii кликали. І нiколи нiхто не бачив, щоб вона колись гнiвалась, чи була роздратованою, або ж мала якiсь примхи.

Коротко кажучи, це була дуже гарна Хушка, може, лiпша, як всi iншi Хухи в тому лiсi.

Звали ii Моховинка.

Ми, люди, всiх Хух звемо просто Хухами, так само, як i вони кажуть на всiх нас просто «Люди». А тим часом Хухи бувають рiзнi. Тi, що живуть у лiсi, звуться лiсовими; тi, що по проваллях та скелях, – печерницями; що понад рiчками та озерами, – очеретянками; тi, що у високiй травi та бур’янах, – бур’янками. Бувають ще: степовички, байрачнi, леваднi. Тiльки немае болотянок, бо всi Хухи, як котики, не люблять вогкого.

Моховинка була зроду лiсовою Хухою, й не тiльки лiсовою, а ще й боровинкою, бо народилась вона у густому-густому старому бору, де споконвiку жив увесь ii славний рiд. Вiдомо ж бо, що Хухи з роду в рiд живуть по одних i тих самих мiсцях. Переселяються ж тодi, коли щось зруйнуе милу iм iхню батькiвщину.

А це бувае дуже, дуже тяжко, й вони гiрко плачуть. Правда, люди здебiльшого того плачу не розумiють, думають, що то стогне вiтер, чи скриплять дерева в лiсi, або пищать мишi в полi. Бо ж люди дуже рiдко помiчають та розумiють чужi сльози…

Однак тому великому бору, в якiм жила Моховинка, нiчого не загрожувало.

Відгуки на книгу «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

340 переглядів