Книга «Іван Вишенський» Івана Франка присвячена Агатангелу Кримському, а розповідається у ній про печерне життя і його фінал письменника-монаха, долею якого автор дуже переймався. Це поема, що складається з 12 частин, а починається вона з опису Афонської гори, яка весь час «спить», але тричі на день починає «говорити», коли між горами йде звук від дзвонів.
Далі автор перераховує причини, які можуть змусити дзвони «заговорити» у неділю ввечері. І тут їх декілька: смерть когось з мешканців монастиря, наприклад, ченця чи послушника, або ж бажання того, хто ще живий, але збирається піти на той світ, провести останні хвилини наодинці з собою і Богом – у молитвах.
От так і Іван Вишенський вирішив, що має відправитись у печеру і проводити весь свій час у молитвах, оскільки у земному житті його вже ніщо не тримає. Але знаходитись постійно у самотності – це серйозне випробування, до якого головний герой навіть не був повністю готовий, бо й уявити не міг, що це насправді таке.
Вишенський розмірковує про правильність свого вибору, згадує минуле, Україну. А одного дня йому приходить лист, у якому до нього з проханням повернутись у Луцьк звертаються люди. Йому дається одна доба на роздуми, і з цього починаються вагання і зважування всіх «за» і «проти». Яким буде його рішення, і якою ціною воно йому дасться?
Слухати онлайн аудіокнигу «Іван Вишенський» Івана Франка онлайн українською мовою:
«Іван Вишенський» — поема українського письменника Івана Франка, написана ним у 1900 році. Твір присвячений Агатангелу Кримському і розповідає про завершення життєвого шляху Івана Вишенського.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Іван Вишенський» Івана Франка українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.