Вірш «Івікові журавлі» Фрідріха Шиллера – це балада, яку автор написав у 1797 році, змагаючись з Ґете. Поети вирішили помірятись силами, хто з них більше таких творів напише, і цей період навіть отримав назву «рік балад». Для Шиллера це був справжній виклик, бо раніше він взагалі не пробував писати балади, а під час цього змагання створив аж декілька. Варто зазначити, що тему даного твору йому запропонував сам Ґете, а в його основі лежить легенда про Івіка, давньогрецького поета, який був дуже популярним серед людей.
Доля у центрального героя цієї історії була трагічна – він загинув, коли направлявся до Коринфа, де проходили змагання, влаштовані на честь Посейдона, бога всіх морів. То було справжнє свято для всієї нації, а учасниками були поети та бігуни. Івік теж хотів потрапити туди, але зустрілись йому на шляху злочинці. Місце було безлюдне, а бандити – озброєні. Вони знали, хто перед ними, ба більше, його вони й хотіли вбити, бо надто вже їх дратувало, що народ Івіка любить.
Герой отримав смертельне поранення, але у той самий момент, коли він помирав, над ним пролітали чорні журавлі. От їх він і попрохав стати його месниками – розкрити народу імена вбивць. І вони свою місію виконали – з’явившись у потрібний момент у правильному місці, і подавши голос. Хоча фактично злочинці видали себе самі, відреагувавши на «Івікових журавлів». За свій злочин вони отримали найвище покарання – смертну кару.
Оскільки Івік був відомим поетом, то його образ у творі – це символ мистецтва. А основна ідея балади – показати, як мистецтво може впливати на людей, яку силу воно має. Автор зосереджує свою увагу на різних моральних проблемах – як окремих людей, так і загалом суспільства. Розповідається у баладі як про минуле, так і про історичне сьогодення.
Читаючи український переклад твору, можна побачити у ньому такі художні засоби: порівняння, метафори, епітети та анафору. А сама фраза Івікові журавлі стала афоризмом.
“Івікові журавлі” – балада Фрідріха Шіллера переказує легендарний сюжет про те, що вбивцю поета Івіка бачили чорні журавлі і пізніше вказали на нього перед зборами всіх греків.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Івікові журавлі» Фрідріха Шиллера українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.