Книгу «Скляний равлик» Милорад Павич, сербський поет та прозаїк, написав у 1998 році. У ній міститься оповідання, що складається з кількох частин. Цікава особливість у тому, що читати їх можна у будь-якій послідовності – автор спеціально зробив так, щоб читач міг сам визначати, як йому цей твір читати.
Персонажів тут декілька, і кожному з них присвячено свій розділ. Наприклад, є панна Хатчепсут, яка працює продавчинею у магазині жіночої білизни. Своє життя вона щасливим назвати не може, бо постійно почувається самотньою, а від цього стає дуже важко на душі. Але вона не одна така. Колишня дружина Давида Сенмута, ще одного героя твору, теж одинока. І хоч ці дві дами геть різні за характерами і життєвими шляхами, самотність робить їх схожими.
А що б могло їм обом допомогти? Можливо, любов. Це почуття, яке рятує від усіх бід, окрилює і повертає віру у краще. Любити себе, оточуючих, світ, життя… Здається, це так просто, але й складно водночас, бо не всі це вміють. Чи здатні на це герої оповідання?
Автор не просто так дав назву своєму творінню саме таке. Скляний равлик, який присутній у сюжеті, служить образом людини вразливої і тендітної, яка, ніби той равлик, що ховається у свою мушлю, заховалась від усього світу, замкнулась у собі. Та все може змінитись, якщо вона, як і свічка, почне віддавати своє тепло…
Книга «Скляний равлик» Милорада Павича містить у собі оповідання, написане автором у 1998 році. Сербський письменник створив незвичний твір, особливість якого у тому, що його розділи можна читати у різній послідовності, і кожен читач сам визначає, у якій саме.
При цьому сам автор в оригіналі тексту пропонує свій варіант. Ідея Павича ще й у тому, що читати оповідання можна по колу (цим підкреслюється одноманітність життя, у якому нічого не змінюється, а людина почувається самотньою).
У творі є декілька дійових осіб. Це пані Хатчепсут, яка працює у магазині жіночої білизни, пан Давид Сенмут, його колишня дружина, а також чоловік у шкіряному пальто. Обидві жінки почуваються самотніми, і це те, що їх поєднує і навіть у чомусь робить схожими одна на одну. Можливо, усі самотні люди схожі між собою? Над таким питанням, певно, теж замислювався автор, коли писав цей твір.
А що ж може порятувати людину від самотності? Любов. До себе, до інших, до всього світу. Вона наповнює душу і дає сили, щоб діяти, чогось досягати, до чогось прагнути. Письменник використовує образ скляного равлика, щоб метафорично показати людину, яка ніби й замкнута в собі, як та мушля на спині равлика, та при цьому дуже вразлива. А коли вона починає «горіти», тобто дарувати своє тепло, як і свічка, якою насправді є скляна фігурка, все стає іншим.
Слухати аудіокнигу «Скляний равлик» Милорада Павича онлайн українською мовою безкоштовно:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Скляний равлик» Милорада Павича українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.