Дослідження культурної історії та символізму одного з найулюбленіших кольорів.
Запрошуємо вас на захоплюючу подорож крізь час і культуру разом з книгою «Синій. Історія кольору» відомого медієвіста Мішеля Пастуро. Це надзвичайне дослідження розглядає, як сприйняття одного кольору – синього – змінювалося на протязі століть у західному світі.
Пастуро веде читачів від древніх часів, коли греки вважали синій кольором варварів та непривабливим, до сучасності, де цей колір є улюбленим для більшості європейців та американців. Ви дізнаєтесь, як синій став відомим як королівський колір у XII столітті, став символом політичної та військової сили під час Французької революції, і як він став символом романтики та меланхолії у новітній епоху.
«Синій. Історія кольору» досліджує не лише естетику, але й соціальну історію синього, його роль у манускриптах, вітражах, геральдиці, одязі, живописі та популярній культурі. Ця книга демонструє, як культурні зміни впливали на використання синього, і як синій відіграє ключову роль у сприйнятті нашого світу – від блакитних джинсів до символіки Землі, як її бачимо з космосу.
Кожен розділ цієї барвисто ілюстрованої книги відкриває новий аспект важливості синього в історії та культурі, роблячи цю книгу незамінним ресурсом для дослідників, студентів, художників, і будь-кого, хто цікавиться кольором у всіх його вимірах.
Не пропустіть можливість відкрити для себе більше про синій – колір, який став уособленням спокою, глибини і безмежності. Придбайте «Синій. Історія кольору» та зануртеся в його багатогранну історію, яка змусить вас поглянути на цей колір по-новому.
Історія становлення синього кольору: від зневаги до тріумфу.
Історія кольору — це передусім яскраво оздоблена історія людства, а праці Пастуро — це хронологічна палітра культурного розвитку від манускриптів, вітражів і геральдики до одягу, живопису і масової культури.
Чому стародавні греки вважали синій потворним і варварським? Як він став уособленням Діви Марії і потужним елементом церковного оздоблення? Як синьому кольору вдалось подолати шлях від уособлення військо-політичних сил під час Французької революції до романтичної епохи блюзу і модерну?
Мішель Пастуро розглядає історію, як колірну палітру майстра-художника — крізь епоху неоліту і аж до тріумфу сучасності, коли військовий одяг поступився місцем повсякденним класичним джинсам, а синій став уособленням нашої планети і технологічного майбутнього.
Чому варто прочитати книжку «Синій. Історія кольору»?
- Захоплива історія синього кольору та людства, яке його ненавиділо, обожнювало і зробило обов’язковою частиною власного мистецтва.
- Історія матеріальної культури, крізь спектр кольору — від дорогоцінних відтінків плаща Богородиці до уніформи, Пікассо та джинсів.
- Понад 100 історичних та мистецьких ілюстрацій, які відображають значення і роль синього кольору в історії Заходу.
- Історія кольору, що присутній у природі від самого народження Землі, але відтворений людиною з великими труднощами й на дуже пізньому етапі.
- Перше подарункове видання видавництва Лабораторія від історика-медієвіста Мішеля Пастуро, що відкриває серію книг «Історія кольору».
- Обкладинка створена на основі фрагментів картин художників, які відображають синій колір. Але на відміну від оригінальних видань, Лабораторія використала картини українських художників — Айвазовського, Куїнджі, Ріпина, Мурашко, Бойчука, Шевченка та інших. Усі ці прізвища або були привласнені Росією, або були нею заарештовані, або ж вбиті. Про це не йдеться у контексті книжки, проте для нас важливо продовжувати вести деколоніальну роботу, заявляти про українськість цих митців і повертати їх в український культурний контекст.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Синій. Історія кольору» Мішеля Пастуро українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.