Теологічно-політичний трактат

«Теологічно-політичний трактат»
Бенедикт Спіноза

Про книгу «Теологічно-політичний трактат» Бенедикта Спінози

«Теологічно-політичний трактат» видатного нідерландського філософа-пантеїста Бенедикта Спінози (1632-1677) – один із перших його кроків на шляху до створення цілісної картини світу і зрозуміння «першопричини і походження речей», що мислилося як пантеїстичне розкриття генезису всіх предметів та природних явищ з погляду тотожності Бога та природи як єдиної, вічної та нескінченної субстанції. Почавши з аналітичного розгляду текстів Старого та Нового Заповіту і критики схоластичних поглядів у контексті відомих йому історичних та суспільних закономірностей, філософ прийшов до раціоналістичного осмислення атрибутів світового становлення.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Теологічно-політичний трактат» Бенедикта Спінози українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Теологічно-політичний трактат» Бенедикта Спінози

Читати онлайн книгу «Теологічно-політичний трактат» Бенедикт Спіноза українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Теологiчно-полiтичний трактат
Бенедикт Спiноза


«Теологiчно-полiтичний трактат» видатного нiдерландського фiлософа-пантеiста Бенедикта Спiнози (1632–1677) – один iз перших його крокiв на шляху до створення цiлiсноi картини свiту i зрозумiння «першопричини i походження речей», що мислилося як пантеiстичне розкриття генезису всiх предметiв та природних явищ з погляду тотожностi Бога та природи як единоi, вiчноi та нескiнченноi субстанцii. Почавши з аналiтичного розгляду текстiв Старого та Нового Заповiту i критики схоластичних поглядiв у контекстi вiдомих йому iсторичних та суспiльних закономiрностей, фiлософ прийшов до рацiоналiстичного осмислення атрибутiв свiтового становлення.

Бенедикт Спiноза

Теологiчно-полiтичний трактат

БІБЛІЯ ОЧИМА СПІНОЗИ


Спiноза Барух (Бенедикт) (1632–1677) – видатний нiдерландський фiлософ-пантеiст, еврей за походженням. Основнi твори: «Короткий трактат про Бога, людину та ii щастя» (1660); «Теологiчно-полiтичний трактат» (1670); «Етика» (1677). Його фiлософськi погляди складалися спочатку пiд впливом еврейськоi середньовiчноi фiлософii. Найбiльший вплив справив на нього, зокрема, фiлософ, теолог i лiкар XII ст. Маймонiд, книгу якого «Море невухим» («Вчитель заблукалих»), в робиться спроба поеднання бiблiйного вчення з аристотелiвською фiлософiею, вiн часто цитуе у своему «Теологiчно-полiтичному трактатi». Але вирiшальний вплив на молодого Спiнозу справила фiлософiя Декарта, яка сприяла оформленню його фiлософських iнтересiв i розриву з юдейською релiгiею. Спiноза засвоiв найважливiшi положення фiзики Декарта, а також подiляв основнi положення створеного Декартом рацiоналiстичного методу. Щоправда, Спiноза пiшов значно далi Декарта.

Вчення Спiнози е фактично критичною переробкою фiлософii Декарта, у якого фiзика i метафiзика вiдокремленi – перша мае матерiалiстичну ознаку, а друга – iдеалiстичну. Через об’еднання природи i Бога Спiноза об’еднуе згаданi протилежностi, але вони в нього не тотожнi. Бог, на думку мислителя, е iманентною, внутрiшньою, а не трансцендентною причиною всiх речей. Все перебувае в Боговi i в ньому зазнае руху. Природою фiлософ називае «всi речi», або «все», а субстанцiю мислить як еднiсть i необхiднiсть iснування в нiй. Атрибути Бога е одночасно й атрибутами природи.

Відгуки на книгу «Теологічно-політичний трактат» Бенедикта Спінози

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Теологічно-політичний трактат» Бенедикта Спінози одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Теологічно-політичний трактат» Бенедикта Спінози у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

93 переглядів