Вірш «Вишеньки» Леся Українка написала у 1891 році, а через два роки він увійшов до її збірки «На крилах пісень». У цьому творі показана розмова дітей і деревця, яке вже готове давати людям свої плоди. Йдеться про вишеньку, на гілках якої вже достигли ягідки. Вони так гарно виблискують серед зелененьких листочків, привертаючи до себе увагу діточок, які біля деревця гуляють.
Маленькі хлопчик і дівчинка радіють, що вже вишеньки-черешеньки стиглі висять. І вони б уже готові були їх зірвати та їсти, але ніяк не можуть дострибнути. Першими ж достигають ягідки, які знаходяться вище на дереві, там, де до сонечка вони ближче. Але ж і дістатись потім до них важко, особливо діткам, які ще не настільки високими встигли вирости. От і скачуть герої твору біля вишеньки, а ягід собі зірвати не можуть. Ледь не плачуть діти. А потім звертаються вони вже напряму до плодів, запитуючи, чому ж виросли вони аж так високо.
Оскільки у творі дерево – це не рослина, а жива істота, то й розмовляти воно може. Діти чують від вишеньок відповідь, що якби росли вони нижче на гілках, то могли б і не достигнути, бо їх би раніше потрібного часу хтось прийшов і зірвав. А чим вище вони знаходяться, тим більше шансів дозріти. Цей діалог розміщено у фінальній частині вірша, і ним поетеса нагадує людям, що природа може бути щедрою, але потрібно бути терплячими, тобто чекати стільки, скільки потрібно, щоб урожай достиг.
Вірш написано для дітей, але й дорослим не зайве буде нагадувати собі, що до дарів природи потрібно ставитись з повагою і не поспішати збирати плоди завчасно. Поетеса використовує у цьому творі чимало художніх засобів, які допомагають їй показати красу літньої природи, висловити захоплення нею і підкреслити важливість своєчасного збору врожаю. Отже, тут є метафори, епітети, антитеза, риторичні оклики, питання і звертання. А особливої ніжності додають зменшувальні суфікси і численні пестливі слова.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті KNIZHKI.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Вишеньки” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Найстаріші дитячі вірші 1893 року видання – «Вишеньки» Лесі Українки, з фонду рідкісних та цінних видань.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті KNIZHKI.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Вишеньки” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Вишеньки» Лесі Українки українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.