Манга, Манхва, Маньхуа

Сортирувати за:

Японські комікси в жанрі Манга, де кожен знайде історію для себе

Закінчення Другої світової війни не тільки поклало край великому насиллю, але й дало поштовх до розвитку японської культури, що відкрилась читачам по всьому світу. В другій половині ХХ століття вдалося подолати мовний бар’єр, що до цього був важкою перепоною. Це відкрило кожному читачеві по всьому світу можливість познайомитись з новим для себе жанром – маньхуа, що відкриває світ неймовірних пригод та захоплюючих історій.

Важливо згадати те, що на культуру Японії сильно вплинула культура заходу, що також зробило цей жанр таким, яким він є сьогодні. Зрештою, цей вплив не зміг докорінно змінити ні жанр, ні Японію, і тому його глибоке коріння, що пов’язане як з уявленням японців про наш світ, так і зі стилістичними особливостями роблять його унікальною та важливою складовою сучасної всесвітньої культури.

Як манга захопила світ?

Ім’я Осаму Тедзукі відомо кожному відданому прихильнику манги, адже саме цей японський письменник створив новий вигляд історій в цьому жанрі, який захопив не тільки національного читача, але й вийшов за рамки Японії. Візуалізовані історії або ж комікси в західній літературній традиції з яскравими особливостями, такими як фізична форма персонажів, схема сюжету та процес розкриття героїв – все це було в творах Тедзукі, й продовжує залишатись наріжним каменем сучасної манхви. На сьогодні цей літературний жанр має шалену популярність в самій Японії, та цікавить читачів за її межами.

Про популярність жанру говорить той факт, що надихнувшись історіями японців, письменники з інших країн починають творити власні історії в ньому. Саме так з’явилась українська манга, що була створена в новому тисячоріччі, й викликає інтерес з боку українського читача.

Значна відмінність манги від західних коміксів полягає в поєднанні з постановкою кадру малюнку та тим, як зображуються головні герої – це стало саме тією родзинкою, що викликає таку прискіпливу цікавість до нього від читачів з самими різними смаками. Неможливо не помітити це, почавши читати мангу українською мовою як в романтичних історіях, так і в сюжетах, коріння яких сягає оповідей про воїнів-самураїв, що служать вчителю та своєму володарю.