Містика

Сортирувати за:

Містичні книги – «вікно» у світ надприродного

Містикою в літературі називають жанр надприродної фантастики, в основі якого лежить віра в існування потойбічних/надприродних сил, з якими людина також може контактувати (хоча доступна така можливість не кожному).

Якщо у якійсь книжці йдеться, наприклад, про духовні практики або процес єднання людини з Богом чи якимись іншими представниками вищих сил, тоді це називають релігійною містикою.

Особливо популярними у літературі є історії про екзорцизм, тобто про вигнання диявола з людини, владу над тілом і душею якої він отримав. Зазвичай жертвою стає звичайна людина, а рятівником, який знає, що потрібно робити, якийсь священнослужитель (хоча й не обов’язково).

Які жанрові особливості має містична історія?

Містику часто можуть плутати з жахами чи хоррором, але між ними все ж є відмінності. Впізнати містичну історію можна за деякими характерними ознаками:

  • у центрі сюжету знаходиться звичайна людина, яка опиняється у надзвичайній ситуації;
  • серед дійових осіб твору можуть бути привиди, демони та інші представники темного світу, а також люди, наділені надзвичайними здібностями та вміннями (відьми, чаклуни і т.д.);
  • відсутність пояснень причин надприродних подій, які відбуваються;
  • зазвичай історія починається спокійно, герой живе своїм звичайним життям, але потім несподівано відбувається щось дивне і незрозуміле, що повністю змінює подальший розвиток подій.

Де почитати містичні книги для молоді і дорослих?

На нашому порталі ви знайдете як містичні книги для підлітків, так і літературу для дорослих, де розповідаються напружені історії про загадкові події. У будь-який час у нас на сайті можна читати онлайн містичні книги українською, якщо, звісно, вони вас не лякають.

Крім того, ви можете скористатись ще однією можливістю і скачати безкоштовно містику українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон або інший електронний пристрій.