ЗНО

Сортирувати за:

ЗНО – що це і для чого потрібне?

Кілька десятків років тому (до 2004 року) українські школярі, які закінчували навчання в 11 класі, здавали екзамени, результати яких мали показати рівень їх знань. Але щоб після школи вступити у якийсь ВУЗ, потрібно було здавати нові екзамени уже в ньому. Тепер же ситуація трохи змінилась.

ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання) – це фактично ті самі екзамени, тільки у форматі тестування з різних предметів. Але різниця у тому, що їх результати зараховуються як результат державної підсумкової атестації і як результат вступного іспиту до вищого навчального закладу. Чим вищі бали ЗНО, тим більше шансів в учня стати студентом університету. Тобто вже не потрібно здавати іспити двічі, а достатньо лише пройти загальне тестування.

В Україні ЗНО було введено для того, щоб підвищити рівень середньої та вищої освіти, а також зменшити рівень корупції у освітній системі. А щоб учні могли краще підготуватись до тестування, їм потрібні книжки для підготовки до ЗНО.

Чому варто читати книги для підготовки до ЗНО?

Тестування проводиться з різних предметів, яких у загальному для однієї людини може бути максимум 5. З них обов’язковим для всіх є тест з української мови та літератури. А далі кожен може обрати ті предмети, які йому потрібні для вступу в університет. У списку предметів є: хімія, математика, географія, фізика, історія. Є декілька варіантів іноземних мов, серед яких і англійська мова. Окрім того, учні проходять тестування і з біології.

Оскільки тестування це державне, то й готуватись до нього потрібно по книгам, які затвердило Міністерство освіти України. Лише у них можна знайти інформацію, яка допоможе гарно підготуватись до тестів. Звісно, спершу потрібно визначитись із комплексом предметів, які потрібні, щоб мати можливість вступити у бажаний ВУЗ, а потім вже починати підготовку.

Створені такі книги як для вчителів, так і для учнів, тому користуватись ними вони можуть разом. У них можна знайти не лише всю необхідну інформацію, яка може знадобитись під час тестування, а й приклади тестів, схожих на ті, які будуть на самому ЗНО, щоб можна було до такого формату призвичаїтись і підготуватись. Там же представлені зразки заповнення бланків із відповідями, тому учні та викладачі можуть заздалегідь побачити, як все буде виглядати, щоб під час самого іспиту це вже не викликало додаткових запитань.

ЗНО – подія важлива, тож готуватись до неї варто старанно, а книжки у цьому допоможуть.