У книзі «Борислав сміється» Івана Франка, яка частинами друкувалась у журналі «Світ», що виходив у Львові, вперше було зображено робітничий рух. До цього на таку тему ніхто в українській літературі не писав. Але твір так і залишився незакінченим, але достеменно невідомо, що було тому причиною – закриття журналу чи втратою письменником інтересу до даної роботи.
В основі сюжету лежать реальні події, які почали відбуватись у 60-х роках 19 століття на території Австро-Угорської імперії і зачепили землі Західної України. Саме тоді була промислова революція, результатом якої став формуватись робітничий клас, а робітники зрозуміли, що можуть боротись за свої права.
Центральним персонажем твору є Бенедьо Синиця, який колись працював помічником муляра, але отримав серйозну травму на виробництві. Це з його ініціативи інші працівники теж починають бунтувати, і в результаті Синиця стає організатором робітничого страйку.
А у той час, коли головний герой виступає за цивілізований спосіб боротьби працівників за свої права, брати Бесараби обирають зовсім інший шлях – насильства і протизаконних дій. Так стикаються дві реальності, два світи. Яким же буде результат їх діяльності? Щоб дізнатись про це, варто прочитати книгу повністю.
«Борислав сміється» — повість українського письменника Івана Яковича Франка, в якій вперше в українській літературі зображено робітничий рух.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Борислав сміється» Івана Франка українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.