В сучасній літературі існує чимало книг, що покликані дати поради своєму читачеві про те, як варто жити та що можна зробити для того, аби зробити своє життя тут і зараз кращим. Книга «Многії літа. Благії літа» Мирослава Дочинця належить до цієї когорти книг, проте важко стверджувати, що вона схожа бодай на будь-який примірник іншого автора.
Унікальність роботи Дочинця полягає в тому, що автор не намагається оперувати власним життєвим досвідом, лише передаючи своїм читачам думки та поради чоловіка, якого звали Андрій Ворон.
Постать Андрія Ворона є невідомою великій публіці, але саме в його думках, спогадах та стилі життя письменник знайшов ключ до щастя, яким може скористатись будь-хто, взявши книгу до рук. Книгу важко описати одним словом чи виразом, адже майже кожна сторінка – літопис життя мудреця Ворона, що просто намагався жити по совісті, не вимагаючи від життя щоразу більшого та насолоджуючись тим, що він має тут і зараз. Цим можливо і пояснюється його довголіття, адже чоловіку на момент створення книги було 104 роки, й сам по собі вік та світлий розум вражають, коли знайомишся з його постаттю.
Один і той самий будинок разом з однаковими людьми навколо. Комусь це може здатись нудним, проте саме в цьому стилі життя можна знайти омріяний спокій, та позбутись турбот буденності. Кожен, читаючи цю книгу, знайде в ній щось особливе для себе, не залишившись байдужим до оповіді автора.
Унікальна книга, яка витримала вже 12 перевидань, написана на основі унікальних і повчальних матеріалів із зошитів Андрія Ворона, 104-річного закарпатського мудреця, народного філософа, травозная, гомеопата – як жити довго в щасті, радості і, що важливо, мудрості.
Зразок стилю та деякі поради:
7 заповітних страв
(вони подаровані людині Згори не тільки як найліпша їжа, але й ліки)
- Буряк.
- Огірки і цибуля.
- Кисле молоко.
- Риба.
- Каша (пшоно, гречка, кукурудза, квасоля).
- Яблуко.
- Ягоди і горіхи.
7 заповітних рідин
- Вода джерельна.
- Зелений чай.
- Сік з винограду (вино).
- Чай з листя, цвіту і гілочок ягід.
- Квас.
- Узвар з дичок.
- Капустяний розсіл.
* * *
Прислухайся до того, що нам заповідано: “В поті чола будеш їсти хліб свій”. Це не покара, це – вимога, припис. Щоденний хліб (їжу) треба заслужити. Кожного дня вчинити якесь зусилля — до поту. Чи то робота, чи швидка хода, біг. З потом вийде недобра сіль і недобрі нерви. Ви помітили, що коли ми хворі чи дуже схвильовані, нас обливає потом?
Важку роботу немічні можуть замінити постуванням. Та ж поміч.
Навчися бачити довкола все живе і радіти йому — бадилині, дереву, птиці, тварині, землі, небу. Вдивляйся в них добрими очима і з уважним серцем — і відкриються тобі такі знання, які не знайдеш у книгах. І побачиш у них себе — упокореного і оновленого.
Візьми за звичай бодай декілька хвилин всякої пори постояти босоніж на землі. Давай тілу землю, поки вона сама не покликала його.
Шукай нагоди побути біля води. Вода зніме втому, промиє думку. З водою треба говорити, бо й вона говорить до тебе. Щоранку добре обливатися водою. Спочатку гарячою — розігріти приспану кров. Потім холодною — гартувати жили і нерви, розбудити серце. При цьому проси: “Змий з мене все гріховне, хворобливе, помисливе і лукаве. Дай мені силу, здоров’я і спокій”.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Многії літа. Благії літа» Мирослава Дочинця українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.