Нарцис і Ґольдмунд

«Нарцис і Ґольдмунд»
Герман Гессе

Про книгу «Нарцис і Ґольдмунд» Германа Гессе

У романі «Нарцис і Ґольдмунд» автор показує протистояння двох героїв: Нарциса, вченого-богослова, який присвятив себе служінню Богу та наукам, та його учня Ґольдмунда, що є втіленням наївності та безпосередності. І інтелектуал Нарцис — благочестивий, серйозний, сповнений спокою, і Ґольдмунд — мандрівник і людина пристрастей, здатна до гріха, намагаються розгадати таїну буття і віднайти сенс життя. Тільки засоби у них різні…


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Нарцис і Ґольдмунд» Германа Гессе українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Нарцис і Ґольдмунд» Германа Гессе

Читати онлайн книгу «Нарцис і Ґольдмунд» Герман Гессе українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Нарцис i Гольдмунд
Hermann Hesse


У романi «Нарцис i Гольдмунд» автор показуе протистояння двох героiв: Нарциса, вченого-богослова, який присвятив себе служiнню Богу та наукам, та його учня Гольдмунда, що е втiленням наiвностi та безпосередностi. І iнтелектуал Нарцис – благочестивий, серйозний, сповнений спокою, i Гольдмунд – мандрiвник i людина пристрастей, здатна до грiха, намагаються розгадати таiну буття i вiднайти сенс життя. Тiльки засоби у них рiзнi…

Герман Гессе

Нарцис i Гольдмунд

Hermann Hesse

NaRziss und Goldmund

© Copyright 1930 by Hermann Hesse

All rights reserved by and controlled through Suhrkamp Verlag Berlin

© І. С. Андрiенко-Фрiдрiх, переклад украiнською, 2017

© І. П. Мегела, передмова, 2017

© М. С. Мендор, художне оформлення, 2020


Архетипне вирiшення дихотомii природи i духу


Роботу над цим твором Герман Гессе розпочав весною 1927 року у Монтальйонi, пiсля появи роману «Степовий вовк», який став справжньою сенсацiею. Перший варiант твору був написаний пiсля фiзичного й нервового виснаження i видався Гессе недостатньо вдалим, тому автор знищив його. Рукопис другого варiанта був завершений навеснi 1929 року. Журнальний варiант, який друкувався у часописi Neue Rundschau в кiнцi 1929 – на початку 1930 року, мав пiдзаголовок «Історiя однiеi дружби». Окремою книгою повiсть вийшла влiтку 1930 року у видавництвi С. Фiшера.

Розмитiсть жанрових ознак твору дае пiдставу дослiдникам бачити в «Нарцисi й Гольдмундi» спорiдненiсть з середньовiчною легендою, в якiй е чимало елементiв життiйних оповiдей. Героi цього твору е, власне, втiленням сутностi самого письменника, вони увiбрали в себе чимало з його особистих переживань i пристрастей, але головне, що в них знайшли вiдображення загальнi, типовi особливостi й перипетii долi людини взагалi.

Дихотомiя людськоi особистостi втiлена в романi у двох iпостасях: Нарцис – священнослужитель, чернець монастиря Марiянброн (натяк на теологiчну семiнарiю в Маульброннi, де навчався i звiдки втiк Гессе), вiн – учений-богослов, який присвятив себе служiнню Богу та наукам.

Відгуки на книгу «Нарцис і Ґольдмунд» Германа Гессе

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Нарцис і Ґольдмунд» Германа Гессе одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Нарцис і Ґольдмунд» Германа Гессе у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

18 переглядів