Невеличка драма

«Невеличка драма»
Валер'ян Підмогильний

Про книгу «Невеличка драма» Валер'яна Підмогильного

“Невеличка драма” Валер’яна Підмогильного (1901—1937) належить до нового для української літератури типу інтелектуального роману. Цей твір — своєрідний психологічний зріз життя людини в Україні в 1920-ті роки. Кажучи словами відомого літературного критика Ю. Шереха, це твір про двох. Головні герої уособлюють у собі не тільки чоловіче й жіноче начала, але й різні світогляди, різне бачення щастя — “щастя розумової величі” і “щастя чуттєвої величі”. Роман читається із захопленням і спонукає читача до роздумів над природою людини, сенсом життя, суперечностями між розумом і почуттям, почуттям і обов’язком.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Невеличка драма» Валер'яна Підмогильного українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Невеличка драма» Валер'яна Підмогильного

Читати онлайн книгу «Невеличка драма» Валер'ян Підмогильний українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Невеличка драма
Валер’ян Петрович Пiдмогильний


Рiдне
Роман «Невеличка драма» – це iсторiя нещасливого кохання Марти Висоцькоi та Юрiя Славенка. Красива, молода, сповнена сил i мрiй, Марта мае роботу й власне житло. Проте iй самотньо в мiстi, яке нещадно ii переслiдуе, вона живе мрiями про того единого принца, як у романах. До неi навiдуеться багато чоловiкiв, якi прагнуть мати ii за дружину або коханку. Однак нi з ким iз них Марта не погоджуеться на взаемини. І ось у це спокiйне розмiрене життя вриваеться нове почуття – пристрасть, яке Марта плутае з коханням.

Тут е все: несподiваний секс, марнi дiвочi сподiвання про шлюб, розрахунок i зрада.

Валер’ян Пiдмогильний

Невеличка драма

© О. А. Гугалова-Мешкова, художне оформлення, 2021

© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2020


Невеличка драма

Роман на одну частину

В чарах кохання мое дiвування,
вiльною пташкою хотiла б прожить, –
вiльне кохання i вiльне обрання,
серденьку воля, як хоче любить…

    (З дуже сентиментального романсу)

…Прийде час, коли ця жiнка буде вiдчувати себе дiвчиною, звичнiсть i знання любовних утiх залишаться в нiй, як згадка про давно читану, недозволену книгу. Вона вiдродиться для нового життя.

    (З дуже гарного роману)


На свiтi iва зовсiм сама…


У густому лiсi, де вона вступила з гострим щемiнням у серцi, з напруженням свiжого тiла й бажань, стояла тиша i вогкiсть. Жодного шелесту, свисту чи шарудiння – важкий лiс цей був мертвий, бездушний за серпанком ранкового повiтря. Вона не чула своiх крокiв по землi, так нiби пливла все вперед, далi, в глиб гущавини, i суворi стовбури, здавалось, розступались перед нею нескiнченною алеею, стелили iй шлях туди, де прагнула вона в своему легкому походi.

Вона вийшла на узлiсся. Невидиме сонце, десь iз-за ii спини, поклало широкий промiнь на степи, i от на пагорку побiч себе вона побачила церкву. Вона спинилась, i ii серце пристрасно закипiло в передчуттях, кожним ударом припинаючи ii до мiсця. Бо вiд церкви з горба врочисто сходив чернець. Ось пiдвiв вiн заросле обличчя i, малий вiддалiк, щокроку зростав, заступаючи церкву i обрiй.

Відгуки на книгу «Невеличка драма» Валер'яна Підмогильного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Невеличка драма» Валер'яна Підмогильного одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Невеличка драма» Валер'яна Підмогильного у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

77 переглядів