Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)

«Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)»
Микола Гоголь

Про книгу «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Миколи Гоголя

«Ніч перед Різдвом» — повість Миколи Гоголя з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Сюжет твору розгортається в українській Диканьці. Ніким не помічені, в небі кружляють двоє: відьма на мітлі, яка набирає в рукав зірки, і чорт, який ховає місяць в кишеню, думаючи, що темрява, яка настала, утримає вдома багатого козака Корнія Чуба, запрошеного до дяка Осипа Никифоровича на кутю, і ненависний бісу коваль Вакула (який намалював на церковній стіні картину Страшного суду) не наважиться прийти до дочки Чуба — Оксани…


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Миколи Гоголя українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Миколи Гоголя

Читати онлайн книгу «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Микола Гоголь українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Нiч проти Рiздва
Микола Гоголь


Повiсть «Нiч проти Рiздва» – найвiдомiший твiр iз циклу «Вечори на хуторi бiля Диканьки» Миколи Васильовича Гоголя. Вакула-коваль, головний герой повiстi, вирушае до Петербурга за черевичками для своеi коханоi Оксани. Фантастичний сюжет повiстi гармонiйно поеднуе реальних героiв i казкових персонажiв. Художнiй переклад твору здiйснив видатний украiнський поет – Максим Тадейович Рильський.

Микола Гоголь

Нiч проти Рiздва

Переклад М. Т. Рильського


Минувся останнiй день перед Рiздвом. Прийшла зимова ясна нiч. Зазорилося. Мiсяць пишно виплив на небо посвiтити добрим людям та всьому мировi, щоб весело було всiм колядувати та Христа прославляти.

Мороз брався дужче, як iзрання; зате кругом було так тихо, що за пiвверстви чулося, як рипить мороз пiд чобiтьми. Ще жоден гурт парубоцький не проявлявся попiд вiкнами; тiльки мiсяць зазирав крадькома до хат, мовби виманював дiвчат, якi прибиралися та чепурилися, щоб хутчiй повибiгати на рипучий снiг. Аж ось в однiй хатi з комина посунув дим i хмарою пiшов по небi, а разом iз димом верхи на мiтлi вилетiла вiдьма.

Якби на той час проiздив був сорочинський засiдатель трiйкою громадських коней, у шапцi зi смушевим обводом, на кшталт уланський зробленiй, у синiм кожусi, пiдбитiм чорним смушком, iз нагаем, з бiса мудро сплетеним, що ним мае за звичай пiдганяти свого машталiра, то вiн би запевне помiтив ii, бо ж вiд сорочинського засiдателя жодна тобi в свiтi вiдьма не заховаеться. Вiн же достеменно знае, скiльки в якоi молодицi свиня водить поросят, а скiльки лежить у скринi полотна, та що саме зi своеi одежини й майна заставить добрий чоловiк святоi недiлi у шинку. Та сорочинський засiдатель таки не проiздив, i яке ж йому дiло до чужих, – свою волость мае. А вiдьма тим часом знялася так високо, що ледве манячила чорною цяткою вгорi. І де тiльки з’являлася цятка, там зорi одна по однiй щезали на небi. Незабаром вiдьма назбирала iх повний рукав. Чотири чи три ще блимало. Коли це з iншого боку з’явилася друга цятка, побiльшала, почала розтягатися, i була то вже не цятка. Низький на очi, хай би вiн наклав на нiс замiсть окулярiв хоч би й колеса з комисаровоi брички, i тодi не розпiзнав би, що воно за проява.

Відгуки на книгу «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Миколи Гоголя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Миколи Гоголя одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Ніч перед Різдвом (Ніч проти Різдва / Ніч напередодні Різдва)» Миколи Гоголя у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

222 переглядів