Виховання дітей, як частина життя сімейства – один з найскладніших та найбільш трудомістких викликів, що постає перед молодим подружжям. В дитину потрібно вкладати не тільки турботу та любов, підтримуючи це належним рівнем життям, а й робити все максимально правильно, або вже в дорослому житті, дитина, ставши повноцінним членом суспільства та була реалізованою особистістю. Кожен з батьків має своє уявлення про правильно виховання дітей, але не варто нехтувати порадами та досвідом минулих поколінь та сучасних практиків з сфери психології, що в своїх численних книгах намагаються допомогти молодим подружжям.
Як виховувати правильно? Відповідь на це питання вже не одне тисячоліття постає перед батьками по всьому світу та певно що навіки залишиться дискутивним питанням. Перші методики виховання почали з’являтись ще в часи існування Стародавньої Греції, коли почали з’являтись перші педагоги – вчителі-раби, які виховували дітей своїх господарів. З того часу, історія літератури та практик виховання дітей змінилась практично до невпізнаваності.
Сучасне виховання дітей робить акцент на розвитку дитини як окремої особистості, що має власні переконання та інтереси. Зробити це досить важко, але саме книги в жанрі про виховання та розвиток дитини стануть чудовим помічником батьків, що хочуть найкращого для своєї дитини.
Книги для батьків про виховання дітей можна поділити на декілька основних когорт, що розділені за напрямом та посилом, який в них закладений. Перша і найголовніша – книги від сімейних психологів, що викладають свій досвід в численних практичних занять з різними сім’ями та їх дітьми. Вони говорять про можливі травми, які будуть в дитини внаслідок тих чи інших дій батьків, а також про те, як цього можна уникнути. Разом з тим, автори таких книг пропонують різні методики та емоційні тренування, що стануть в пригоді батькам під час роботи з дітьми.
Осягнувши процес виховання дитини в ранньому її віці, батьки не мають зупинятись в процесі пізнання загадок її розвитку. Особливості виховання різні для дітей будь-якого віку, що в першу чергу пов’язано з фізіологічним розвитком. Гормональні зміни, цікавість до представників іншої статі, проблеми самореалізації та багато інших викликів ускладнять життя батьків та дітей. Книги для дітей про статеве виховання частково покликані допомогти вирішити батькам ці проблеми, адже головно з них стає те, що втрачається зв’язок між дітьми та їх родичами, що породжує багато непорозумінь.
Щоб уникнути проблем вже в більш дорослому віці, довірливу комунікацію варто вибудовувати з ранніх років життя дитини. Тому статеве виховання дітей дошкільного віку в книгах як видатних батьків, так і практикуючих психологів стане в пригоді для досягнення необхідного ефекту.
Повага, рівність та щастя – це речі, над якими треба довго працювати, аби на старості років батьки могли пишатись своїми досягненнями в цій важкій праці. Почавши читати книги про виховання дітей, ви маєте можливість отримати безцінний досвід та поради, що легко використати на практиці. Скориставшись порадами інших людей, молоді батьки матимуть можливість уникнути найпоширеніших помилок, що є важливою частиною великого успіху.
Найжвавіший акцент будь-яка книжка про виховання дітей робить на тому, що з дітьми варто говорити. І мається на увазі не лише серйозні і складні розмови про важливі речі, а й буденні. Лиш так можна розраховувати на те, що дитина буде довіряти своїм батькам та опиратись на них, а батьки не будуть задаватись численними питаннями про їх дитину, що залишатимуться без відповідей.
Тому в топі книг про виховання дитини повинні бути такі праці, що вчать говорити та слухати, що також важливо. Пізнаючи різні практики та дізнаючись про нові поради, читачі в ролі батьків будуть напрацьовувати той необхідний базис, що виправдає себе в майбутньому.