Історична література

Сортирувати за:

Історична література та її місце у сучасній культурі

Історичною називають літературу, у якій в художній формі розповідається про певні історичні події. У ній автори відтворюють цілу епоху або невеликий епізод з історії. Варто сказати, що історичні книжки містять у собі частину вигадки, бо це все ж художні твори, тому у них допускається елемент художнього вимислу. Тому й персонажами можуть бути як реальні особи, так і вигадані.

Зазвичай книги про історію описують події певного проміжку часу, за межі якого дійство не виходить. Вони користуються популярністю у всі часи, бо новим поколінням людей завжди цікаво дізнаватись про життя своїх попередників, а найпростіше це зробити, прочитавши ту чи іншу книгу, засновану на реальних подіях. А коли твір цікаво написано, то читати його ще й приємно.

Як у всьому світі, так і в Україні, книги з історії можуть читати люди різного віку. Така література ідеальна для тих, хто цікавиться історією рідної країни і не тільки, хто хоче більше знати про минуле, щоби враховувати досвід попередників і не допускати, наприклад, таких же помилок у майбутньому.

Історична література: з чого все починалось?

Першими творами, які вважались історичними, були ті, в яких розповідалось про Троянську війну та Олександра Македонського, написані ще у 1 столітті нашої ери. У 17 столітті почали з’являтись романи, у яких було показане життя персонажів вигаданих, але на тлі історичних подій. Та оскільки у них було забагато вигадки і фантастики, їх стали називати псевдоісторичними.

Лише тоді, коли у літературному світі з’явився письменник, який зумів поєднати історичні факти з вимислом, були написані перші історичні книги, які відповідають усім критеріям жанру. А звали того автора Вальтер Скотт.

Та не лише він писав цікаві художні історичні книги. Майстром і першопрохідцем даного жанру в українські літературі був Пантелеймон Куліш, з якого вже брали приклад інші письменники і письменниці.

Історичні книги, які варто прочитати дорослим і дітям

Вивчати історію світу не лише цікаво, а й корисно, бо з книжок можна отримати цінний досвід. Так, він буде чужим, але ж все одно він слугуватиме прикладом для нових поколінь. Іноді це дуже корисна інформація для того, щоб хтось, користуючись досвідом історичних осіб, сам зміг прийняти правильне рішення, творячи вже власну історію.

Варто зазначити, що історичні книжки пишуться не лише для дорослих, а й для дітей, тільки інформація у них може подаватись по-різному, та й події висвітлюються теж не завжди одні й ті ж.

Історичні події, видатні постаті, їх вплив на події в усьому світі – і це лише маленька частина усього того, про що розповідають найкращі літературні твори, написані у даному жанрі.

На нашому сайті зібрана велика колекція книг, серед яких багато й історичних романів. Тут можна знайти твори, які входять у топ, а також класику і новинки. Кожен бажаючий може знайти на нашому книжковому сайті історичні книги українською мовою і дізнаватись цікаві факти про минуле і про життя різних людей.