Видання власних книг – процес складний, що часто пов’язаний з непорозумінням між письменником та безпосередньо видавництвом. Надмірна цензура або ж просто небажання публікувати книгу автора-новачка можуть стати перепоною в тому, аби праця письменника потрапила до рук читача.
Проте в ХХІ столітті ця проблема стала не такою суттєвою, підтвердженням чого є популяризація жанру саміздат, коли письменник в обхід видавництва публікує свою книгу чи історію в вільному доступі, даючи змогу кожному читачеві побачити саме той сюжет, який їм хотів показати автор.
Розквіт художнього саміздату трапився в часи тоталітарних режимів, коли цензура могла заборонити твір практично за будь-що. В наш час це здебільшого трапляється через невпевненість видавців в фінансовій успішності книги, саме тому письменники, особливо на початку творчої кар’єри, йдуть в обхід, розмовляючи з читачем тет-а-тет через свої книги. Це дає останнім можливість бути певним в тому, що письменник сказав все, що хотів, і ніхто крім нього не вплинув на його історію. Унікальний досвід від читання книг в жанрі саміздат, легко отримати кожному, лиш обравши роман, що сподобався.
Мережа Інтернет стала справжнім відкриттям як для читачів, так і для письменників, твори яких тепер знаходяться в вільному доступі.