Про книгу «Чому люди тупі? Психологія дурості» Жана-Франсуа Марміона
Очевидною є думка, що розумові здібності людей навколо не однакові. Проте так само очевидно є те, що чималу кількість людей можна вважати дійсними дурнями, що гадки не мають про те, ким вони є насправді. Книга «Чому люди тупі? Психологія дурості» Жана-Франсуа Марміона говорить про це, а також про те, що стосуються оточуючих нас людей. Автор не намагається образити коло оточення свого читача, але хоче дати зрозуміти, чому ми не однакові в своїх інтелектуальних здібностях.
Письменник та філософ чітко поділяє дурнів на різні категорії, і в його розумінні найменш небезпечними є ті, що не мають жодної влади і не несуть значущої відповідальності за сказане.
Найбільш страшною когортою дурнів є ті, що мають владу. Їхня влада розповсюджується на багатьох людей, відповідно вони можуть нашкодити своєю необачністю не тільки собі. Варто сказати, що праця автор дійсно вражає тим, наскільки комплексно вона підходить до вивчення дурнів з наукової точки зору, роблячи їх повноцінним об’єктом дослідження.
Окрім дослідження феномену дурості, автор також дає інструменти читачеві, за допомогою яких він зможе протистояти її засилю та давати відсіч закидам в свій адрес. Головною проблемою, на думку автора, є те, що дурість призводить до зарозумілості, але й з цим, на його думку, можна боротись. Якщо вас непокоїть засилля дурниць та нісенітниць в вашому оточенні чи просто серед людей поряд, то книга Марміона зможе дати чимало відповідей на ваші запитання.
Щодня без винятку ми бачимо, чуємо й читаємо дурниці. Водночас усі їх роблять, думають, перетравлюють і говорять. Усі ми час від часу буваємо дурнями, які мимохіть верзуть дурниці без важких наслідків. Та поза щоденним фоновим шумом глупства доводиться мати справу з натовпом фахових, коронованих дурнів, дурнів із великої літери. І в цих дурнях, хоч де вони нас спіткають, на роботі чи вдома, немає нічого смішного. Тож чому їхня «популяція» збільшується, перетворюючи дурість із вади на еталон?
Французький науковий журналіст Жан-Франсуа Марміон здійснив приголомшливе комплексне дослідження феномена людської тупості.
Як інтернет і соціальні мережі роблять нас дурними?
Чому дуже розумні люди часом вірять у дурниці?
Як боротися з колективною тупістю?
Пропаганда відсталості та методи протистояння обскурантизму.
У цій сміливій, часом зухвалій і відвертій історії психіатри, вчені, філософи, соціологи та письменники з усього світу пропонують нам свій погляд на людську дурість, її природу і на те, чому вона досі існує в нашому житті.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Чому люди тупі? Психологія дурості» Жана-Франсуа Марміона українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на книгу «Чому люди тупі? Психологія дурості» Жана-Франсуа Марміона
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.