Дім на горі

«Дім на горі»
Валерій Шевчук

Про книгу «Дім на горі» Валерія Шевчука

«Дім на горі» Валерія Шевчука — це роман-балада, який складається з двох частин. Перша з них має однойменну назву і є історією поколінь, які жили у домі на горі і в долях яких спостерігалася низка загадкових послідовностей. Друга частина називається «Голос трави» і є збіркою оповідань, нібито написаних козопасом Іваном Шевчуком. Для роману «Дім на горі» характерна символічність і медитативність, твір є обов’язковою частиною шкільної програми.

Найбільш відомими творами В, Шевчука є повісті «Птахи з невидимого острова», «Сповідь», «Око прірви», «Тіні зникомі», «Три листки за вікном» тощо.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Дім на горі» Валерія Шевчука українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Дім на горі» Валерія Шевчука

Читати онлайн книгу «Дім на горі» Валерій Шевчук українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Дiм на горi
Валерiй Шевчук


Шкiльна програма #1
«Дiм на горi» Валерiя Шевчука – це роман-балада, який складаеться з двох частин***. Перша з них мае однойменну назву i е iсторiею поколiнь, якi жили у домi на горi i в долях яких спостерiгалася низка загадкових послiдовностей. Друга частина називаеться «Голос трави» i е збiркою оповiдань, нiбито написаних козопасом Іваном Шевчуком. Для роману «Дiм на горi» характерна символiчнiсть i медитативнiсть, твiр е обов’язковою частиною шкiльноi програми. Найбiльш вiдомими творами В, Шевчука е повiстi «Птахи з невидимого острова», «Сповiдь», «Око прiрви», «Тiнi зникомi», «Три листки за вiкном» тощо.

Валерiй Шевчук

ДIМ НА ГОРI


Роман-балада


Частина перша

ПОВІСТЬ-ПРЕАМБУЛА

Роздiл перший

СПОКIЙ


Хай буря в серцi пана мойого втихне!

Хай заспокоiться бог, якого не знаю…

    З вавiлонських молитов


1


«Тихий i незвичний спокiй!» – подумав Володимир. Не був то спокiй, що знав його досi: тиша квартири, моторошна тиша перед початком бою, тиша лiсу, коли лежав у польовому шпиталi й дивився, як хитаються над головою i порипують величезнi сосни. Тут вiдчував тишу первозданну, бо не була глуха; можливо, вiдчувалася так об’емно, бо звуки гучали напрочуд влагоджено, свiт раптом поширшав i спросторiв для Володимира, тихе свiтло розлилося по ньому.

Iшов уздовж вулички, брук – тiльки в нiкчемних залишках, iнколи розливалася на дорозi брунатна калюжа, скраю галасливо хлюпалися горобцi: сонце впало на плесо, i калюжа раптом заграла й запромiнилася гострими голубими спалахами. Горобцi з шурхотом злетiли, покинувши в поросi мокрi гнiзда; вiд найближчоi хати долинув дзвiн посуду, з iншого боку закудкудакала курка й загорлав пiвень. Лiниво звивався з димарiв лiтнiх печей струмчастий дим, i Володимир аж розвернувся, роздивляючись усе те.

У хвiртцi виросла раптом молодиця з порожнiми вiдрами, i вiн не змiг не задивитися i на цю молодицю: мала темнi й величезнi очi. Володимир поспiшив, накульгуючи, далi, бо йому аж у головi запаморочилося – вiд незнайомки наче золотими хвилями заструмувало.

Відгуки на книгу «Дім на горі» Валерія Шевчука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Дім на горі» Валерія Шевчука одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Дім на горі» Валерія Шевчука у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

85 переглядів