Книга «Дофамінове покоління. Де межа між болем і задоволенням» Анни Лембек – чудовий представник науково-популярної літератури, що присвячений темі біохімії нашого мозку. Дофамін або ж гормон щастя є невід’ємною частиною нашого життя, адже він виділяється в будь-які моменти, коли людина відчуває насолоду чи задоволення. Праця Лембек важлива тим, що автор робила свої висновки не лише на теоретичній базі, але й на основі своїй власних спостережень під час сеансів психотерапії.
Отримувати насолоду можна з різних джерел – грі в телефоні, перегляду серіалу, або ж завдяки наркотикам. Проте згубність цього полягає саме в систематичності, коли людина навмисно уникає болю задля того, аби отримати чергову порцію дофаміну. Себто, рівень дофаміну прямо корелюється з діями людині, що покликані змінити його. Це може призвести до згубних наслідків й з цим варто боротись, стверджує лікарка.
Головною порадою Лембек є те, що не варто боятись болю, адже це лише сигнал від нашого тіла про те, що необхідно уникати небезпечної або загрозливої ситуації. Психіаторка розуміє, що в сучасному світі позбавитись від дофамінової залежності важче, аніж будь-коли, враховуючи кількість факторів, що можуть цьому завадити. Тому це доводить, що кожна людина відповідальна за своє здоров’я, й має піклуватись про нього, навіть якщо це передбачає, що потрібно позбавитись від звичок, що можуть приносити короткострокове задоволення.
Книжка розповідає про залежності від вивільнення дофаміну: чому вони виникають, які вони бувають, який механізм їхньої дії та як їх позбутися. Авторка — на основі реальних випадків людей, які приходять до неї на терапію, та теоретичних знань — обґрунтовує, чому сучасним людям так просто стати залежними від чогось. Основна ідея, яку пропагує книжка, — збільшення рівня дофаміну внаслідок звички, яка приносять надзвичайне задоволення, є просто втечею від болю. Тому одна з її порад — не боятися болю, звикнути, змінити своє ставлення до нього, а не впадати у вир насолод. Однак сучасній людині це зробити важче: ми всі залежні, хто від ігор на телефоні, хто від сексу, хто від наркотиків, а хто — від ліків, які мали б допомагати нам і без яких неможливе адекватне функціонування.
Відгуки
Книга, яку хочется обговорювати ще і ще, бо, на жаль, залежності керують нашим сучасним життям все більше і більше. Алкоголізм, наприклад, сильно помолодшав. Ознаки залежності від алкоголю я зустрічаю у 12 річних дітей. Батьки, а ви знаєте де і як ваші діти купують алкоголь? А я знаю… І це жахливо! Про залежність від ігор і гаджетів не варто і говорити. Краще прочитайте книжку.
– Катерина Гольцберг, психоаналітикиня, президентка Ассоціації дитячих аналітичних психологів
Книжка, що відкриває очі на пошук задоволення і залежності… Читачі, які шукають баланс, точно повернуться до пізнавальних порад Лембке.
– Publishers Weekly
Спроба віднайти баланс легкодоступним дофаміном — від наших телефонів, азартних ігор або пачки чипсів — і здоровим, продуктивним, стабільним життям.
– The New York Times
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Дофамінове покоління. Де межа між болем і задоволенням» Анни Лембке українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.