Маленький горбань

«Маленький горбань»
Спиридон Черкасенко

Про книгу «Маленький горбань» Спиридона Черкасенка

Маленький горбань — оповідання українського письменника Спиридона Черкасенка. Опубліковане в 1912 році в збірці«Маленький горбань та інші оповідання». В оповіданні розповідається про невеликого на зріст та горбатого хлопчака, який своєю щирістю та добротою робить все кращим.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Маленький горбань» Спиридона Черкасенка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Маленький горбань» Спиридона Черкасенка

Читати онлайн книгу «Маленький горбань» Спиридон Черкасенко українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Маленький горбань
Спиридон Черкасенко


«Маленький горбань» Спиридона Черкасенка – оповiдання про доброту i чуйнiсть, про вмiння бути собою i не цуратися своiх вад. Павлик мае щире серце, лише одна вада не дае йому нормально жити: це горб на його спинi. Іншi хлопчики часто ображають його, однак, м’яке серце Павлика не тримае зла. Вiн – юний мрiйник, котрий захищае пташок i полюбляе блукати степом, а ще – розповiдати казки. Внутрiшнiй свiт – головне багатство людини. Саме цьому вчить оповiдання «Маленький горбань».

Спиридон Черкасенко

МАЛЕНЬКИЙ ГОРБАНЬ

І


Весело й шумливо на вигонi за шахтарською слобiдкою. Ген далi до залiзницi зiбралась доросла молодь: парубки в червоних, синiх, зелених, жовтих сорочках пiд пояс, у пiджаках i новеньких картузах, в гарних чоботях з блискучими халявами; дiвчата в рiзнобарвних спiдницях, у вишиваних сорочках, у намистi й стрiчках, у новеньких хусточках – водять короля, спiваючи пiсень пiд гармошку, а деякi сидять просто на травi, дивляться на вигадливий танок, балакають, лущать насiння.

Малеча, ближче до хат, захоплена своiм, – дiвчатка, окремо, хлопчики окремо. Дiвчатка, порозсiдавшись невеличкими купками, граються в крем’яхи; хлопцi, подiлившись на двi лави, змагаються в м’яча. Якого не прийнято, той сидить тут, осторонь, i з цiкавiстю стежить за грою.

Бiганина, галас, регiт…

Халупка, де живе дiд Антип з удовою-дочкою й онуком Павликом, стоiть край слобiдки, нiчим не огороджена, як i всi iншi шахтарськi хатки. За нею починаеться вигiн, а за вигоном, через великий шлях, зелений тепера, – барвистий панський степ.

Свiтить сонечко, припiкае. Тепло й радiсно. Ясний, погожий день викликав з халупки навiть старого колишнього шахтаря, тепера шахтового конюха, дiда Антипа.

Покурюючи люлечку, сидить вiн пiд вiкном на призьбi, а поруч його – Павлик. Обое захопленi хлопчачою грою в м’яча, обом сiяють обличчя од великоi втiхи: короткими, уривчастими вигуками й гучним смiхом вони виявляють свое задоволення, нiби самi беруть участь у грi.

– Ось глянь, дiдусю… ось глянь на Проньку!.. тх-х-хи-хи-хи-и! – захлинаеться од реготу Павлик, нагинаючи голову аж до худих, гострих колiн i коливаючи великим горбом.

– Хе!.. Здорово, шибеник!.. А, який, матерi його мiшок груш!..

Відгуки на книгу «Маленький горбань» Спиридона Черкасенка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Маленький горбань» Спиридона Черкасенка одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Маленький горбань» Спиридона Черкасенка у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

68 переглядів