Книга «Марія» Уласа Самчука, яку було видано у 1934 році, стала першим художнім твором в українській літературі, в якому розповідається правда про страшні події того часу, а точніше – про Голодомор 1933-го та колективізацію, яка проводилась насильницьким методом. Після Самчука нікому іншому з авторів так і не вдалось написати нічого потужнішого на цю тему. Скільки б не минуло років, а твір продовжує вражати драматичністю і страшною реалістичністю.
На прикладі однієї української родини письменник показав становище, у якому опинилась вся нація. Головною героїнею твору стала Марія, жінка, яка народилась у бідній родині. Батькові доводилось працювати на дуже важкій роботі, щоб заробити хоча б копійчину, але, коли Марії було шість, він загинув. Ситуація в родині стала ще складнішою, а трохи згодом померла й мати.
Довелось маленькій Марії йти жити до тітки, але отримати там уваги чи нормального догляду вона не могла, бо в хаті й так було повно голодних ротів, а з нею ніхто панькатись не збирався. Вже у 9-річному віці дівчинка пішла працювати в дім до Мартина Заруби, де її приймали як рідну. Подорослішавши, героїня закохалась у Корнія, такого ж наймита. Та щастя їх було коротким, бо потім хлопець пішов у моряки. Марія довго чекала від нього звістки, але її не було.
Життя йшло далі, і до Марії вже почав залицятись інший чоловік. Так і не дочекавшись нічого від Корнія, героїня погодилась вийти заміж за Гната. Та не уявляла вона, які випробування чекатимуть далі…
Улас Самчук — український письменник, журналіст, публіцист, спадщина якого велика і різноманітна. Він писав не лише про рідну Волинь, Закарпаття, а й про Велику Україну, українську еміграцію, його вважають «літописцем українського простору». Самчука свідомо замовчували в радянські часи. Лише в незалежній Українській державі твори письменника почали видаватися на його батьківщині.
У романі «Марія» (1934) автор першим розповів світові правду про Голодомор 1933 року, його причини і наслідки. Через події із життя Марії, її близьких, земляків протягом кількох десятиліть — від дореволюційного періоду до більшовицьких реформ 1930-х років і геноциду українського селянства — автор художньо осмислює трагедію однієї родини в межах трагедії всієї української нації і підносить образ селянки Марії до символу цілої України.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Марія» Уласа Самчука українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.