Вірш «Пісня про Нібелунгів» дійшов до нас із сивої давнини, а якщо точніше, то записано твір було ще на початку 13 століття. Варто зазначити, що це епічна поема, яка складається із 39 частин, які називають «авантюри». Оригінальний текст було зафіксовано на пергаменті, а автором був чоловік, який, можливо, сам був лицарем, або ж просто знаходився серед них тривалий час.
Автор відтворив у поемі ту реальність, яку бачив довкола. Щоправда, забагато трагічного там було, та що ж вдієш, якщо тоді такими були часи. Феодали між собою сварились, воювали, щось намагались поділити, а страждали при цьому прості люди, яким не було куди й подітись. Розповідаючи про це все, автор показує і своє ставлення, говорить про те, що він засуджує жорстокість і несправедливість багатіїв, які думали лише про себе і власну вигоду, а про народ забували.
У творі багато дійових осіб, і у кожного персонажа свій характер. Хоча у декого образ може змінюватись. Наприклад, бургундський король Гунтер спочатку показаний людиною мудрою і великодушною, яка дбає про близьких і навіть про підданих. Але потім його поведінка стає іншою. Він перетворюється на злого короля, якого навіть совість не гризе за негідні вчинки.
Зразком німецької жінки, яка жила у Середньовіччі, є героїня з іменем Кримхільда. Це образ людини, здатної на самопожертву. Вона віддала своє серце коханому чоловіку і сподівалась на взаємність, але не могла її вимагати. Її моральні принципи були міцними і не змінювались ні за яких умов. У цьому проявлялась її твердість і мужність, хоча насправді вона була жінкою доброю і ніжною. Хоча до деяких людей, які у минулому її ображали і принижували, вона вже не мала теплих почуттів, тому могла поводитись з ними холодно й жорстоко.
Загалом у творі показано життя як феодалів, так і простого народу. У всіх були свої проблеми і труднощі, і кожен їх вирішував доступними і зрозумілими для нього способами і методами.
«Пі́сня про Нібелу́нгів», або «Біда Нібелунгам» — середньовічна німецька епічна поема, написана невідомим автором наприкінці XII — початку XIII століття. В основу «Нібелунгів» лягла сага про кохання Зігурда до прекрасної валькірії Брунгільди.
Франц Фюман, німецький письменник, прозаїк, Лауреат премії Генріха Манна переказав цю поему у прозі.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Пісня про Нібелунгів» українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.