Що записано в книгу життя

«Що записано в книгу життя»
Михайло Коцюбинський

Про книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського

«Що записано в книгу життя» — оповідання українського письменника Михайла Коцюбинського, написане у 1911 році в Чернігові. Новела вказує на діалектику життя і смерті, антиномічність яких увиразнюється прагненням живого до життя і неможливості реалізації цього.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського

Читати онлайн книгу «Що записано в книгу життя» Михайло Коцюбинський українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Що записано в книгу життя
Михайло Коцюбинський


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського – психологiчна новела про душевнi муки головного героя, який змушений вивезти рiдну матiр в зимовий степ на смерть***. Чи переможе те едине почуття, що навiчно записане в життеву книгу – любов? Найвiдомiшими творами автора е «Тiнi забутих предкiв», «Intermezzo», «Дорогою цiною», «Цвiт яблунi», «Ялинка», «Хо», В путах шайтана», «На каменi», «Пiд мiнаретами» тощо. Михайло Коцюбинський – украiнський письменник-iмпресiонiст, майстер психологiчноi прози.

Михайло Коцюбинський

ЩО ЗАПИСАНО В КНИГУ ЖИТТЯ

Мусила баба злазити з печi: онука заслабла i потребувала тепла. А що не було мiсця на лавi у тiснiй хатi, послалась баба долi. І син, i невiстка наче не бачили того. Там вона i лишилась.

З кутка, мiж дверима i мисником, де на долiвцi вона лежала – стара, забута смертю мати, – все видавалось чудним. Досi вона роками валялась на печi i звикла дивитись згори в долину. Тодi синовi дiти здавались дрiбними, слiпнуче око все спочивало на бiлявих головках або ловило сердитi, прибитi нуждою обличчя невiстки i сина, коли пропливали повз неi од дверей до печi. І вже з-за комина чулось, як бубонiли iх голоси.

Тепер все виросло зразу. Дiти, що спинялись над нею до мисника i обсипали кришками з хлiба та всяким смiттям, синовi чоботи, старi, намерзлi, важкi, як гори, i босi ноги невiстки, що ставали перед самим обличчям та закривали ввесь свiт. Тепер вона бачила в печi в’юнкий вогонь, що паливо жер, а все ж вмирав з голоду, чорнi кутки попiд лавками, що роззявляли беззубi роти i дихали зогнилою вогкiстю. Часом, коли одчинялися дверi, стовп бiлоi пари, наче туман, стеливсь по долiвцi, закриваючи все, i здавалось, що така мае бути i смерть, каламутна, безока, з холодком по ногах Де ж вона? Чому не приходить? Не докличеться баба. Бродить навколо, а про бабу забула. Чоловiка забрала, задушила семеро дiтей, ось-ось не видко, як по онуку прийде. Скрiзь покосила, поклала цiлi покоси, а про бабу забула. І чудно, i страшно, що так трудно умерти.

Відгуки на книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

130 переглядів